Akojon, Tompson i Šilb solidni u ACB ligi

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.04.18. | 14:44

Odigrana četiri meča u Španiji, slab dan za Zagorca, Rebića i Todorovića

U ACB ligi u terminu od 12.30 časova odigrane su četiri utakmice. Iako osim Baskonije nisu igrali veći španski klubovi, na parketu su se našli brojni igrači koji su ili srpski, ili su igrali u naša dva najveća tima.

Krenimo redom...

Baskonija je dala 100 poena protiv Iberostar Tenerifea, prmila je 94 i tako došla do novog trijumfa. Janis Tima je predvodio domaćina sa 20 poena, a kod gosta je vrlo dobar bio bivši košarkaš Partizana Džoš Akojon. Za 22 minuta dao je 15 poena (3/6 iz igre).

Huventud je dobio Bilbao s 84:56. Za domaći tim nastupa Nikola Dimitrijević koji je na ovom meču dao pet poena. U dresu Bilbaa imamo Nikolu Rebića i Dejana Todorovića, ali ovo nije bila njihova utakmica pošto su dali dva, odnosno jedan poen.

Gran Kanarija je igrala protiv Mursije i slavila s 83:71. Nikola Radičević je igrao za tim sa Kanarskih Ostrva, dao je osam poena i imao četiri asistencije. Gal Mekel je ubacio tri poena, a Di Džej Sili pet.

Na kraju, Betis je izgubio od San Pablo Burgosa s 96:101. Za domaće je igrao Rade Zagorac i dao dva poena za dva minuta, dok je Blejk Šilb postigao 12 poena. Kod Burgosa je Dion Tompson bio najefikasniji sa 15 poena i šest skokova.