Odbrana je najbolji napad! Barsu defanzivci gurali do pobede u Sevilji

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.02.20. | 22:57

Mesijeve tri asistencije - 3:2

Šetala je Barselona na tankoj žici iznad ponora. Tim Kikea Setjena loše igre u poslednjih mesec dana, novi trener kao da je dodatno pokvario izdanja ekipe, ispušteno je prvo mesto. A, večeras je dva puta katalonski tim gubio od Betisa!

I spas su doneli – defanzivci. Serhio Buskets i Klemen Lengle su režirali preokret koji je doneo Barseloni tri boda u Sevilji. Odavno se nije desilo da gol glavom iz prekida bude pobednički za Katalonce...

Bez obzira na trijumf, Barselona ne izgleda dobro. Izgleda taman koliko i čovek kojeg su lekari u poslednjem trenutku spasli kliničke smrti. Barse se više niko ne boji! I to je njen najveći gubitak kada je Primera ove sezone u pitanju. Betisu nije bio problem da se u prvom poluvremenu punom snagom suprostavi favoritu i da dva puta dođe do prednosti.

Najpre je Kanales u 6. minutu iskoristio penal, da bi potom Fekir, nakon izjednačenja De Jonga, ponovo doneo prednost Betisu (2:1). Sve ono što večeras nisu uspevali napadači Setjenovog tima pošlo je za nogom Busketsu, koji je u poslednjem minutu poluvremena izjednačio na 2:2.

Drugo poluvreme je, istina, bilo druga pesma. Gazila je Barselona domaćina punom snagom, ali koliko nije umela u prvom, toliko je nije htelo u drugom delu. Ispromašivali su se gosti, branio je odlično i Robles. I dok su svi bili fokusirani na Mesija, čekajući neku njegovu čaroliju, a umesto gola, on je upisao treću asistenciju. „Namestio“ je Lengleu da postane junak utakmice.

Visoko je skočio štoper Barse u 72. minutu kod slobodnog udarca i pogodio za 3:2. Posle toga gotovo deset minuta haosa na terenu, dva crvena kartona, Fekira i Lenglea.

ŠPANIJA 1 - 23. KOLO

Alaves - Eibar 2:1 (0:0)