
Rinat Ahmetov oformio fond za borbu protiv korone
Vreme Äitanja: 1min | uto. 17.03.20. | 12:32
Vlasnik Å ahtjora na liniji bitke za zdravlje
Jedan od najbogatijih ljudi na svetu, vlasnik donjeckih rudnika, ali i tamoÅĄnjeg fudbalskog kluba, Rinat Ahmetov dobro je poznat svakome ko prati sport.
KlasiÄan postsovjetski tajkun, istina dobro obrazovan ÅĄto je i karakteristika ruskih i ukrajinskih moÄnika (za razliku od ovdaÅĄnjih), izgradio je imperiju na leÄima opljaÄkane drÅžave i obespravljenih radnika. Rudara u ovom sluÄaju. Da bi stvorio kakav-takav privid blagostanja strovalio je u Å ahtjor desetine milione dolara, napravio respektabilan evropski klub, sagradio mu fantasIiÄnu arenu koju sada veÄ godinama ne koristi zbog sukoba Ukrajine i Rusije.
Izabrane vesti
Ali, da nije sve crno i belo u svetu i da svako ima dobru stranu pokazuje njegov, vrlo human potez. Ahmetov je, naime napravio poseban fond (ne kaÅže se koliko teÅžak) za suzbijanje korona virusa. Fond Äe sluÅžiti za kupovinu zaÅĄtitne opreme za medicinski personal.
âKorona virus je katastrofa sa kojom se moderni svet verovatno nikada nije susreo! Apsolutno sam siguran da sada svako od nas mora pokuÅĄati da pomogne Ukrajini i Ukrajincima. Moja fondacija je prva poÄela time da se bavi. Pomagali smo, pomaÅžemo i pomagaÄemo. Fond je veÄ kupio neophodnu opremu i zaÅĄtitu za medicinsko osoblje. Sve se radi u koordinaciji sa Ministarstvom zdravlja, jer samo ako saraÄujemo moÅžemo da se izborimo sa ovimâ, stoji u saopÅĄtenju prvog Äoveka Å ahtjora.
InaÄe, kako sada stvari stoje tamo, oÄekuje se da i ukrajinska liga, nakon ÅĄto je danas to odluÄila i ruska, prekine ÅĄampionat do daljnjeg.
(Foto: AFP)







.JPG.webp)
