
Zvezda sklapa odbranu za kvalifikacije: Posle Veljkovića blizu je i najbolji štoper austrijske lige!
Vreme čitanja: 2min | uto. 22.04.25. | 11:04
Crveno-beli u poodmaklim pregovorima sa centralnim defanzivcem Šturma iz Graca Gregorijem Vitrihom
Posle Miloša Veljkovića, Crvena zvezda je na dobrom putu da dovede još jednog štopera sa internacionalnim iskustvom i u dobroj meri kompletira odbranu za narednu sezonu i letnje kvalifikacije za Ligu šampiona. Prema saznanjima Mozzart Sporta, rukovodstvo srpskog prvaka u poodmaklim je pregovorima sa možda i najboljim centralnim defanzivcem austrijske lige i članom Šturma iz Graca Gregorijem Vitrihom.
Informacije oko najvećeg srpskog stadiona govore tome u prilog da bi potencijalni reprezentativac Švajcarske, poput Miloša Veljkovića, vrlo brzo mogao da potpiše ugovor sa crveno-belima i bude ozvaničen kao drugo letnje pojačanje.
Izabrane vesti
Vitrih će, ako poslednja runda razgovora prođe u očekivanom tonu, stići u Ljutice Bogdana kao slobodan igrač, pošto mu ugovor sa šampionom Austrije ističe na kraju ove takmičarske godine, što znači da Crvena zvezda neće plaćati obeštećenje. Vrlo je verovatno da će Vitrih uz novac za potpis dobiti i odličan dvogodišnji ugovor u Beogradu, sa milionskim primanjima po sezoni.
Imala je Crvena zvezda pikove u Nemačkoj, pričalo se o dolasku centralnog defanzivca iz Italije, ali je na kraju izbor pao na Gregorija Vitriha, koji je igrački rast u poslednjih nekoliko godina krunisao debijem za reprezentaciju Švajcarske. Bio je član tima Murata Jakina u septembarskim okršajima sa Danskom i Španijom, kada je odigrao 127 minuta.
Godinama Gregori Vitrih važi za ključnog igrača Šturma iz Graca. U klubu je od 2020. godine, pa je u Gracu odigrao 172 zvanične utakmice i postigao deset golova. Bio je jako bitan u prošlogodišnjem osvajanju titule šampiona Austrije i svrgavanju najjačeg tima te zemlje Red Bul Salcburga. I ove sezone je dao ozbiljan doprinos rezultatima Šturma iz Graca koji je na dobrom putu da odbrani titulu i ponovo natera Bikove da mu gledaju u leđa.
Za Crvenu zvezdu je posebno važno što je Vitrih igrao fudbal na najvišem nivou. Ima iskustvo i iz Lige šampiona, iako je zbog povrede meniskusa propustio Šturmove duele sa Klub Brižom, Sportingom i Borusijom iz Dortmunda. Bio je učesnik teškog poraza Šturma od Atalante (0:5), bio je u sastavu i protiv Lila (2:3), kao i Lajpciga (1:0).
Greogri Vitrih (30) stigao je u Evropu pre deset godina kada ga je iz australijskog Perta doveo Jang Bojs. Upravo se u dresu večitog Zvezdinog rivala afrimisao na evropskom tlu. Pokazao je ozbiljan kvalitet i zatim se na iznenađenje mnogih 2020. godine preselio u Šturm iz Graca.
Pojedini srpski igrači sa zavidnim stažom u Austriji govore da je Vitrih bez ikakve konkurencije najbolji defanzivac te zemlje i da na crtu može da mu stane Aleksandar Dragović. Procena odgovornih sa Marakane je da će Vitrih biti kompatibilan sa Milošem Veljkovićem i sposoban da na pravi način iznese letnje kvalifikacije.
Veljković i Vitrih bi trebalo da budu stratni tandem štopera Crvene zvezde naredne sezone, mada se očekuje i velika uloga za Veljka Milosavljevića. Tu su još Andrej Đurić i Kejmer Sandoval.
tagovi
Obaveštavaj me
.png_1728031447449.png)