Gvardiola: Ne može se u Madridu napraviti 20 šansi, ne može se u Ligi šampiona dominirati 90 minuta
Vreme čitanja: 2min | sre. 26.02.20. | 23:52
Katalonac zadovoljan posle pobede u Madridu
Pep Gvardiola je večeras postao trener sa najviše pobeda u istoriji nokauta faze Lige šampiona.
Ovo mu je bila 28. i sada ima jednu više od Anćelotija, Fergusona i Murinja. Da pobeda bude slađa, upisao ju je u Realu protiv Madrida što svakom Kataloncu posebno imponuje. Ukupno je Gvardiola u karijeri 10 puta pobedio Real kao trener što u ovom veku nije uspelo nikom drugom.
Izabrane vesti
Katalonac je utakmicu orkenuo uvođenjem Rahima Sterlinga i na konefernciji za medije posle meča je dobio pohvale i komplimente da je nadmudrio Zidana.
„Primiću komplimente jer smo pobedili. Kada se pobedi, sve je samo cveće i priča se o inteligentnim trenerima. Kada se izgubi, sve je suprotno. Da smo izgubili, svi bi me kritikovali jer sam po vašem mišljenju počeo bez centarfora. Ali svi radimo ono što možemo. Imali smo mnogo prilika, a oni su do gola imali samo šansu Benzeme. Znate, Santjago Bernabeu nije mesto na kojem možete da stvorite baš 20 šansi za gol“, rekao je Gvardiola posle meča.
Da li je prolaz obezbeđen sa osim rezultatom uoči revanša?
„Ne gledam to tako. Ako je neki tim sposoban da se izdigne u Ligi šampiona onda je to Real Madrid. Nismo uspeli na početku meča jer su oni veoma dobro kontrolisali situaciju na terenu. Markirali su nas kada smi bili bolji, a onda smo mi dali golove kada su oni bili bolji. Ovo je takmičenja sa usponima i padovima. Stvorili smo mnogo šansi, ali je Kurtoa bio sjajan. Ovo je jako dobar rezultat jer smo dali dva goila u gostima“.
Potom se još malo vratio na detalje sa utakmice.
„Imali su mnogo kontri preko Vinisijusa, a potom i Bejla, ali i mi imamo brze noge. Pogtovo kada su Valverdea prebacili desno. Dolazimo do onoga što sam često pričao. Ne možete dominirati 90 minuta u utakmici nokaut faze Lige šampiona. Nemoguće je. S obzirom na neikustvo koje smo imali pozadi u odbrane, dobro smo prošli“.
(FOTO: reuters)