Žofrua Gišar u transu, Sent Etjen blizu povratka u elitu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.05.24. | 22:37

Samo još da odbrani gol viška u revanšu sa Mecom...

Sent Etjen je na dobrom putu da se posl3e dve godine iskobelja iz kandži Lige 2. Jedan od najvećih francuskih klubova, desetostruki šampion i finalista Kupa šampiona iz 1976, savladao je Mec u prvoj utakmici baraža rezultatom 2:1.

Po sedmi put zaredom čuveni stadion Žofrua Gičar bio je ispunjen do poslednjeg mesta, na krilima sjajnog ambijenta domaćin je poveo (Mec uspeo da poravna u smiraj prvog dela), a onda u 80. minutu došao i do velike pobede.

Ibrahim Sisoko postigao je prvi gol za Sent Etjen u 19. minutu. Na 1:1 izjednačio je 37-godišnji Ismail Traore u 45, da bi se za trenutak odluke pobrinuo Irvin Kardona.

Izvanredno je na centaršut reagovao Kardona, međutim ruku na srce, gol dobrim delom ide na dušu golmana gostujućeg sastava, koji je imao loš tajming prilikom izlaska sa gol linije.

Treba podvući da je kod oba gola domaćina centaršut uputio Matje Kafaro...

Revan še je programu u nedelju, 2. juna.