Petrović (©Starsport)

Zmaj spržio Rumljanje: Pukla petarda na Krovu

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.09.24. | 21:50

Voždovac deklasirao Slovana – 5:0

Na voždovačkom Krovu još niko ne može da se pohvali da je u novoj sezoni postigao gol, a kamoli došao makar do boda.

Štaviše, Zmajevi su danas protiv Slovena odigrali kao da su i dalje držali vatru gneva u sebi zbog poraza od Trajala u prethodnom kolu, pa su “spržili” goste iz Rume kako odavno nikoga nisu – 5:0.

Dosta igrača je otišlo iz Voždovca nakon što je klub ispao iz Mozzart Bet Superlige, ali deluje makar na početku nove sezone da će u Zaplanjskoj učiniti sve da se ekspresno vrate u društvo najboljih i da promovišu neke nove momke.

Novajlija u ligi je odolevao na Krovu samo šest minuta, koliko je bilo potrebno Milanu Kolareviću da postigne vodeći gol za Voždovac. A, kada se tako utakmica otvori, onda sledi – pesma. Do poluvremena je bilo tri razlike za domaćina, pošto je Bogdan Petrović iskoristio penal, a Nikola Janković povisio na 3:0 pet minuta pre odlaska na odmor.

Pauza, kao ni ubedljivo vođstvo, nisu uticali na razigrane Zmajeve, koji su nastavili u istom stilu i u drugom poluvremenu. Ulogu egzekutora su preuzeli stranci.

Najpre je Traore zatresao mrežu Slovena, da bi “petardu” na kraju bacio Uanda. Tek posle toga i brojnih izmena ritam meča je opao, pa se mreže na Voždovcu više nisu tresle. Ali, što se tiče Zmajeva i ovo je bilo više nego dovoljno.