Lepojević ubacio 12 poena u katastrofi Jugre, Spartak sa osam igrača preuzeo prvo mesto

Vreme čitanja: 1min | sre. 18.03.20. | 21:18

Katastrofa Univerziteta u Iževskom - 73:107

Srpski košarkaš Nikola Lepojević bio je sasvim solidan u ubedljivom porazu svoje ekipe u ruskoj Superligi. Njegov Univerzitet Jugra poražen je na gostovanju Rodniki Iževskom, gde je ubacio 12 poena – 73:107.

Domaćin je odigrao fantastičan meč, prvu četvrtinu je rešio u svoju korist rezultatom 31:14, dok je na poluvremenu bio na nedostižnih 58:32, posle čega je bilo jasno da se gosti neće vratiti u život. Na suprotnoj strani, Evgenij Minčenko je ubacio 26 poena, a Sergej Černov 22. Efikasniji od Lepojevića u gostujućem timu bio je samo Artem Pisarčuk sa 13 poena. Lepojević je pored 12 poena imao i pet skokova.

Prvo mesto nakon poraza Samare, preuzeo je desetkovani Spartak Primorje, koji je sa svega osam igrača na raspolaganju savladao Burevestnik Jaroslav u gostima (112:94) i došao do 21. pobede u sezoni.

Gosti su na raspolaganju imali samo jednog američkog igrača Lamara Mičela, koji je meč okončao sa 14 poena. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleksandar Šerbenev sa 20 postignutih poena, dok je sa druge strane kod domaćina isti broj poena ubacio Džastin Robertson.

RUSIJA 1 – 26. KOLO

Ural - MBA Moskva 105:107*

Rodniki Iževsk - Univerzitet Jugra 107:73