Zapamtite ime Dejan Kuluševski! Pet golova, preokret, crveni, penali, potezi, sjajan meč u Parmi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.09.19. | 22:57

Torino ispustio bodove

Odličan fudbal se na početku ove sezone igra na mnogim stadionima u Seriji A. Ne fali golova, dobrih poteza, preokreta, drame…

Jedan takav meč je viđen večeras na stadionu Enio Tardini na zatvaranju šestog kola. Parma je posle preokreta savladala Torino 3:2 i do treće pobede u sezoni je došla golom Roberta Inglezea u 88. minutu.

Ipak, osim tog pobedonosnog gola u finišu, skoro sve zanimljivo se desilo u prvom poluvremenu. Već u drugom minutu je Žervinjo pokazao da je i dalje jedan od najbržih igrača na svetu i kao na tacni asistirao Kuluševskom za vođstvo Krstaša.

Mladi (19 godina) švedski vezista  makedonskog proekla bi mogao da bude jedno od otkrića sezone. Sada je jasno zašto je Parma toliko insistirala letos da ga pozajmi od Atalante i zašto ga je sjajna saktuing služba kluba iz Bergama dovela sa 14 godina iz Brompojkarne. Ovo mu je bio debitantski gol u Seriji A, ali treba istaći da je standardan od prvog kola, da je već upisao dve asistencije i da je ostavio jako dobar utisak.

Ipak gol Kuluševskog nije bila dovoljna prednost Krstašima. Posle 10 minuta je Ansaldi izjednačio udarcem glavom na asistenciju velikog pojačnja Verdija, ali je potom usledio momenat koji je na kraju zakopao Toro. Brener je igrao rukom, napravio penal, skrivio drugi žuti i isključenje. Sirigu je uspeo da odbrani penal Žervinju i produži nadu Bikovima, a potpuno ju je oživeo Beloti u 40. minutu kada je iznudio penal i rutinski ga pretvorio u gol.

Torino je imao vođstvo sa igračem manje i ko zna šta bi bilo da je izdržao do poluvremena. Ali nije… Kuluševski je majstorskom asistencijom spojio sa golom Kornelijusa, a Danac je zakucao loptu u mrežu.

Parma je iskoristila brojčanu prednost tek pred kraj meča. Do tada je Sirigu spašavao goste, a Žervinjo promašivao. Realizacija nije jača strana afričkom napadaču, ali bežanje čuvarima jeste. Tako je u 88. minutu opet pobegao gostima i zabeležio novu sjajnu asistenciju za Inglezea.