Zakuvala se bitka za plej-of: Napredak dominirao u Lazarevcu i prišao Kolubari na tri boda

Vreme čitanja: 3min | pet. 31.03.23. | 19:04

Čarapanima prija Kolubara, posle ubedljive pobede u Kruševcu (4:0), slavili i u Lazarevcu - 1:0

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Kruševca)

Strpljenje, koje je od svojih pulena tražio Dragan Perišić, isplatilo se kruševačkom timu, a spojeno sa većom željom za pobedom donelo tri boda. Napredak je slavio protiv Kolubare golom Nemanje Krstića iz jedanaesterca u 74. minutu utakmice meča 28. kola Mozzart Bet Superlige - 0:1.

Dobro je Napredak izgledao u većem delu defanzivne igre protiv Kolubare, ne dozvolivši vrlo raspoloženim igračima domaćina ovog proleća da se razmahnu i prikažu neupitan kvalitet. Na mahove, Lazarevčani su preuzimali inicijativu, nedovoljno za veći broj šansi koje bi ih približili pobedi. Sa druge strane, gosti su kroz posed, dominantnu igru i veći broj pasova bili napadački potentniji, no su šansu koja kruniše meč zrelom igrom dočekali u završnici.

Bolje je Napredak ušao u meč u Lazarevcu i prema ustaljenom običaju ove sezone, najozbiljnije prilike stvarao posle Krstićevih prekida. Bojan Čečarić je odlično odreagovao glavom posle jednog kornera, ali je Dejan Stanivuković izvanredno sačuvao mrežu, da bi Bolha kasnio da ukliza na loptu posle još jednog udarca sa ugla.

Kolubara je polako uspostavljala ravnotežu na sredini poluvremena i prvi put zapretila rivalu u 20. minuta preko Bagarića. Najbolju šansu za gol domaćina u prvom delu, koja se na kraju, zbog prekida, neće ni računati u prilike, imao je Đuranović, koji se vrhunski izborio za prostor između Kerkeza i Krstića, posle okreta šutirao iz neposredne blizine gola nedovoljno jako, pa je i Petrić sačuvao mrežu. Onda je, u završnici, uzvratio Napredak zicerom. Bastajić je sjajno našao Đorđa Jovanovića, a napadač Čarapana se obrukao posle neometanog šuta sa peterca. Lopta je završila daleko preko gola.

Drugo poluvreme nije donelo energiju i agresiju iz prvog dela igre, ali jeste jedini pogodak na meču. Probao je Napredak ponovo da nametne svoj ritam, ali dugo se čekalo na pravu priliku u nastavku. Bastajić je na polovini drugog dela igre šutirao ka golu Stanivukovića, loptu zaustavio Milićević, prema mišljenju sudije Đorđevića nepropisno. Stavio je loptu na belu tačku Krstić i efektno pogodio desni donji ugao za 0:1 u 74. minutu. Živnula je Kolubara posle gola, ali nedovoljno za ozbiljnu pretnju do kraja meča, pa su Kruševljani još jednom pokupili ceo plen u duelu sa Lazarevčanima.

Kolubara je napravila ogroman korak unazad u borbi za plasman u plej-of, ali će sutra i domaćin i gost osluškivati vesti iz Kragujevca, jer se Radnički (dočekuje Spartak) nalazi u šansi da ostane na šest bodova više od Napretka i pobegne Rudarima na tri boda udaljenosti, dva kola do kraja preliminarne faze šampionata.

KOLUBARA - NAPREDAK 0:1 (0:0)