Foto: AFP
Foto: AFP

Vučica se u derbijima pretvara u mišicu, Juventus joj pokazao da nema mesto u borbi za "skudeto"

Vreme čitanja: 3min | sub. 20.12.25. | 22:45

Zasluženo slavlje ekipe Lučana Spaletija - 2:1

Roma je pod vođstvom Đan Pjera Gasperinija doživela potpunu transformaciju i počela da radi ono što joj je godinama predstavljalo ozbiljan problem – da pobeđuje u utakmicama koje se moraju dobiti, protiv autsajdera i manjih timova. Ipak, klub koji je uvek mučio najveće klubove italijanskog fudbala, ove sezone nije ozbiljnije namučio gigante. Posle Intera, Milana i Napolija, Vučica je poražena i od Juventusa, koji joj je pokazao da ambicije o eventualnom napadu na "skudeto" trenutno predstavljaju prevelik zalogaj – 2:1 (1:0).

Sam Gasperini je napravio nekoliko čudnih poteza tokom meča. Na početku drugog poluvremena kao da je želeo da kazni najzvučnija imena za lošu partiju, pa je izvukao Pelegrinija, Dibalu i Soulea. Juventus je bolju igru iz prvog poluvremena krunisao golom Franciska Konseisaa u 44. minutu, nakon najbolje akcije Stare dame na meču i sjajno odložene lopte Andree Kambijaza.

Izabrane vesti

Sa druge strane, sve je išlo onako kako je osmislio Lučano Spaleti, uprkos tome što su teren zbog povrede na isteku časa igre morali da napuste Konseisao i Bremer. Priliku je dobio Edon Žegrova, čiji je odličan centaršut prethodio pogotku Loisa Opende u 70. minutu. Mile Svilar je prethodno odlično reagovao, odbranivši udarac glavom Vestona Mekenija, ali se lopta vratila do Amerikanca, koji je potom uočio usamljenog saigrača pred golom gostiju.

Svilar je večeras imao sedam uspešnih odbrana, od čega tri iz kaznenog prostora, ali kod primljenih golova nije mogao mnogo toga da promeni. Takođe, odbrana Vučice je bila prilično konfuzna. Mladi Jan Zjolkovski se nije baš najbolje snašao kao centralni štoper, a nisu mu od velike pomoći bili ni Manćini ni Renš.

Iako je napravio neke čudne izmene, Gasperini je u završnici uspeo da probudi tim. Tomazo Baldanci je uspeo da smanji rezultat u 76. minutu, nakon udarca Fergusona, koji je odbio Di Gregorio, posle čega se otvorila utakmica. Vučica je u četvrtom minutu nadoknade čak i imala priliku posle greške Danijelea Ruganija, kada je priliku za udarac sa tridesetak metara udaljenosti dobio Evan Ferguson, ali nije to bilo dovoljno snažno da bi se ozbiljnije ugrozio gol Juventusa.

Spaletijev tim je mogao ranije da razreši pitanje pobednika, pošto je u 80. minutu sjajno sa ivice kaznenog prostora gađao Kenan Jildiz, ali je stativa spasila već savladanog Svilara i produžila nadu Romi.

Juventus je ovom pobedom prišao četvrtoplasiranoj Romi na samo bod udaljenosti. Vučica je doživela treći poraz u poslednja četiri meča, pa ukoliko nastavi na ovaj način, uskoro neće biti na mestu koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

SERIJA A – 16. KOLO

Subota

Lacio - Kremoneze 0:0

Juventus - Roma 2:1 (1:0)
/Konseisao 44, Openda 70 - Baldanci 76/

Nedelja

12.30: (2,20) Kaljari (3,25) Piza (3,80)

15.00: (2,40) Sasuolo (3,20) Torino (3,10)

18.00: (2,30) Fjorentina (3,35) Udineze (3,40)

20.45: (4,10) Đenova (3,50) Atalanta (2,00)

***kvote su podložne promenama


tagovi

Lučano Spaleti

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara