Vojvodini derbi pun varnica: Devetak za preokret, bodove i pesmu Lala na Čairu

Vreme čitanja: 2min | pet. 13.09.19. | 19:58

Sve pucalo u derbiju kola, Lale slavile sa 2:1

Idu Lale kući pevajući! Tri velika boda odnela je Vojvodina iz Niša, u derbiju 8. kola Superlige, koji je obilovao varnicama na terenu, oštrim startovima, bilo je i krvi na licu igrača posle udaraca, dva crvena kartona, a rešen je kiksom golmana Radničkog – 2:1.

Sudarili su se vicešampion Radnički i drugoplasirani tim na tabeli, Vojvodina. Očekivalo se mnogo vatre na terenu i u tom segmentu – nisu razočarali. Napetosti na terenu kumovao je i trener gostiju Nenad Lalatović, koji je na kraju prvog poluvremena ušao u verbalne okršaje sa kolegom s klupe Radničkog Kosanovićem, pa sa domaćom publikom, zbog čega je isključen u poluvremenu.

A, u tim trenucima rezultat je bio nerešen. Radnički je poveo u 9. minutu srećnim i spretnim spletom okolnosti, kada je očajni šut Pantelića prema golu preusmerio Stefan Mihajlović.

Sredinom prvog dela je Vojvodina preuzela konce igre, što joj se isplatilo u 33. minutu. Centrirao je Drinčić, a golgeter Novosađana Matić je glavom sproveo loptu u mrežu.

Sve je prštalo u nastavku meča, bilo je mnogo oštrih startova, udaraca u lice, poneka opasna akcija pred dva gola. I onda pogodak za Lale gotovo iz ničega. Devetak je povukao loptu, snažno šutirao sa 25 metara, lopta je išla pravo u golmana Radničkog Petrovića, koji je loše reagovao i skrenuo je u mrežu.

Kada je napadač Mihajlović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 82. minutu, bilo je jasno da Radnički teško može do preokreta. Ali, malo je nedostajalo da dođe do boda: u 92. minutu Haskić je sa peterca šutirao glavom, ali je Saničanin "iznikao" ispred gol-linije i refleksno glavom izbacio loptu iz već viđenog gola.

SRBIJA 1 - 8. KOLO:

Radnički – Vojvodina  1:2 (1:1)