40.000 minuta Igora Akinfejeva

Vreme čitanja: 1min | pon. 16.03.20. | 11:18

Legenda CSKA neće još u penziju

Davno li beše taj 31. maj 2003. godine kada je jedan dečak od 16 godina stao na gol CSKA iz Moskve. Bila je to utakmica protiv Samare u gostima.

Armejci su vodili 2:0 golovima Jižija Jarošika i Bogdana Šeršuna, a domaćinu je u 82. minutu dosuđen penal. Loptu na belu tačku je namestio Andrej Karjaka, šutirao, a golobradi golman CSKA je odbranio! I tako je počela sjajna karijera Igora Akinfejeva.

Minulog vikenda taj nekadašnji dečak proslavio je 40.000 odigranih minuta u prvenstvu Rusije, u dresu CSKA. Drugi nikad nije ni nosio.

Tačno kada se kazaljka pomerila za početak 12. minuta utakmice između CSKA i Ufe, počeo je 40.000 minut Igora Akinfejeva na terenima Premijer lige Rusije. Prevedeno na broj utakmica – 449 samo u ligi. A, ukupno, kada su svi frontovi u pitanju, a bilo ih je za Armejce dosta za ovih 17 godina, to je 626 mečeva ukupno.

17.30: (2,45) Tambov (3,00) Krila Sovjetov (3,20)

Oduševljen je i trener CSKA Sergej Ovčinikov, koji nagoveštava da Akinferej neće u penziju u skorije vreme.
Igor bi mogao još pet godina da brani kako za klub, tako i za reprezentaciju. Ne vidim trenutno bolju rusku jedinicu od njega“, rekao je Ovčinikov.

Ipak, što se tiče reprezentacije Rusije Igor Akinfejev se povukao posle Evropskog prvenstva 2018. godine.