Verona dva puta vodila, Atalanta preokretom do dragocenih bodova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.12.19. | 17:29

Đimsiti u trećem minutu nadoknade postavio konačan rezultat - 3:2

Verona je ponovo igrala dobro, kao i nekoliko puta ove sezone uspevala je da dođe do vođstva, ali na kraju nije imala snage da sve to materijalizuje. Gosti su u Bergamu dva puta vodili golovima Samuela di Karminea, ali na kraju nisu uspeli da dođu ni do jednog boda. Pogotkom Đimsitija u trećem minutu nadoknade Atalanta je stigla do potpunog preokreta i u potpunosti se vratila u borbu za osvajanje sva tri boda - 3:2 (1:1).

Atalantina odbrana je u 23. minutu poklekla na prilično amaterski način. Faraoni je bacio loptu iz auta tačno pred golo domaćina, gde je Di Karmine ekspresno reagovao i matirao Golinija. Atalanta je konstantno napadala tokom čitave utakmice, a do izjednačenja je stigla u idealnom trenutku, projektilom Malinovskog u 44. minutu.

Darko Lazović se našao u ulozi asistenta u 57. minutu. Sjajno je srpski reprezentativac probio po levom boku i n a pravom mestu pronašao Di Karminea na drugoj stativi, kojem nije bilo previše teško da se ponovo vrati vođstvo gostima.

Ipak, ekipa Ivana Jurića nije umela na pravi način da zatvori utakmicu, pa je podlegla pod pritiskom domaćina. Atalanta je izjednačila sa bele tačke preko Murijela u 64. minutu, a pet minuta pre kraja isključen je Davidovič. To je samo stvorilo dodatni pritisak pred golom gostiju, koji su i definitivno poklekliu u trećem minutu nadoknade. Toloi je sjajno prebacio poslednju liniju tima Verone, a iz neposredne blizine konačan rezultat je postavio Đimsiti.