Kiša golova u Rusiji, Saturn razbio Sahalin

Vreme čitanja: 1min | uto. 24.03.20. | 18:22

Na kraju čak šest pogodaka, četiri u mreži gostiju

Prethodnih dana nije bilo previše takmičarskog fudbala u Evropi. Štaviše, jedino se prvenstvo Belorusije i dalje igra na Starom kontinentu, ali zato ima prijateljskih mečeva koji dopunjuju ponudu. Uglavnom su to utakmice švedskih timova koji se pripremaju za početak prvenstva, međutim, nađe se po koja i u Rusiji. Danas tek jedna, na kojoj su se sastala dva trećeligaša – Saturn i Sahalin.

Donekle očekivano je slavio domaćin s rezultatom 4:2, s obzirom da mu je u pripremnom periodu, od početka februara, ovo bila sedma utakmica, dok je gostima tek druga. Nije se to previše osetilo u prvom poluvremenu, Sahalin je u 35. minutu čak i poveo sa penala, ali je dva minuta pre odlaska na odmor Saturn izjednačio – takođe sa bele tačke.

Domaćin je sa dva brza gola posle sat vremena igre potpuno preokrenuo rezultat, a četvrti Saturna, viđen u završnici meča otklonio je sve nedoumice oko pitanja pobednika. Sve što je Sahalin uspeo je da ublaži poraz pogotkom minut pre kraja.