Velika gužva u grupi G: Makedonci preslišali Sloveniju, Nathov Izrael sve dalje od Evropskog prvenstva (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 10.10.19. | 22:59

Uzbuđenja i za tri dana, kada bi mogla definitivno da se prelomi situacija po pitanju plasmana na završni turnir

Ozbiljna drama u grupi G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Nakon sedam odigranih kola jedino je Poljska nadomak plasmana na završni turnir, dok je borba za drugo mesto u ovoj grupi više nego neizvesna. Poljaci su het-trikom fantastičnog Roberta Levandovskog bez problema savladali otpisanu Letoniju (3:0), pa će biti u prilici da već za tri dana pred svojom publikom u Varšavi praktično overe plasman EURO.

Levandovski je nastavio svoju nevrovatnu seriju pogodaka u ovoj sezoni. On je za Bajern i reprezenaciju od početka sezone postigao 18 golova na 14 mečeva.

Upravo su Makedonci pred svojim navijačima na Toše Proeski savladali direktnog konkurenta za drugo mesto Sloveniju (2:1), a heroj pobede domaćina bio je talentovani vezista Napolija Elif Elmas, koji je postigao oba pogotka za selekciju Igora Angelovskog.

Ogromne zasluge idu na dušu i fantastičnog Gorana Pandeva, koji je u 50. minutu na sajajan način asistirao kod Elmasovog prvog gola, posle čega se utakmica u potpunosti promenila. Jedino što je Slovenija uspela jeste da ublaži prednost preko Iličića u nadoknadi vremena. Slovenci i Makedonci imaju po 11 bodova, ali je Severna Makedonija u prednosti zbog boljeg međusobnog skora.

Drugu poziciju na tabeli, sa dva boda ispred Makedonije i Slovenije, uspela je da sačuva Austrija, koja je u Beču savladala Izrael i praktično ga izbacila iz ozbiljne borbe za drugo mesto (3:1). Ništa na početku utakmice, a pogotovo nakon maestralnog gola Erana Zahavija u 34. minutu nije nagoveštavalo ovakav epilog utakmice.

Ključni trenutak utakmice predstavljao je izjenačujući pogodak Valentina Lazara u 41. minutu, koji je u potpunosti vratio samopouzdanje u redove Franka Fode. Za rezultatski preokret bio je zaslužan Hintereger u 56. minutu, dok je konačan rezultat utakmice postavio Marcel Zabicer u 88. minutu. Čitavu utakmicu u dresu Izraela odigrao je sjajni vezista Partizana Bibras Natho, koji ipak nije uspeo da pomogne svom timu da ostvari bolji rezultat na ovom meču.

Za tri dana, pored pomenutog meča Poljske i Severne Makedonije, u ovoj grupi nas očekuju i okršaji Slovenije i Austrije, odnosno Izraela i Letonije.