Veleslalom Ameobija, Bristol sapleten na putu ka Premijer ligi

Vreme čitanja: 1min | pet. 02.02.18. | 23:17

Veliko slavlje Boltona, zahvaljući sjajnom kontranapadu, a potom i egzekuciji Samija Ameobija, koji je svojim četvrtim golom u sezoni sapleo Bristol Siti u naletu na Premijer ligu, a svom timu doneo zlata vredne bodove u borbi za opstanak u Čempionšipu – 1:0 (0:0).

Visoki vezista je odlično krunisao napad svog tima u odlučujućem 71. minutu, prošao je pored nekoliko gostujućih fudbalera, a onda preciznim udarcem tukao sa ivice kaznenog prostora.

Bristol je imao više izglednih prilika, konstantno je držao loptu u svom posedu, ali nije uspeo da dođe do pogotka pre domaćina, pa je kasnije bilo još teže učiniti to. Li Džonson je svoj tim pokušao da probudi uvođenjem Dionija i Engvala, ali ni sveža krv nije pomogla gostima, pa je ostalo 1:0 za domaćina.

Bolton se udaljio tri boda od opasne zone, dok je Bristol ostao na isto toliko bodova udaljenosti od mesta koje direktno vodi u Premijer ligu, ali ima i utakmicu više od drugoplasiranog Derbija.

ENGLESKA 2 - 30. KOLO

Bolton - Bristol 1:0 (0:0)