©Reuters

Veghorst je noćna mora za defanzivce, a Vukovi nepristojan domaćin (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.21. | 20:15

Volfzburg novom pobedom izbio na treće mesto bundesligaške tabele

Folksvagen Arena ostala je neosvojiva tvrđava i nakon što je ugostila devetog bundesligaša ove sezone, a snagu Volfsburga na domaćem terenu ovaj put na svojoj koži osetio je Frajburg koji je u susretu 19. kola ostao praznih šaka (3:0).

Izabranici Olivera Glasnera ofanzivnom i dominantnom igrom stigli su do treće uzastopne pobede i novih bodova na domaćem terenu te će kraj aktuelne nedelje dočekati na trećoj poziciji, gledajući u leđa samo Bajernu i Lajpcigu.

Vodeći pogodak domaćin je postigao u 21. minutu nakon što je Bruks iskoristio konfuziju pred golom rivala posle kornera i poslao loptu u mrežu. Treći ovosezonski gol Amerikanca slomio je otpor rivala i trasirao put koji je potom dodatno ugazio Veghorst. Raspucani golgeter demonstrirao je da se nalazi u sjajnoj formi i kroz samo nekoliko poteza u 39. minutu je uspeo da pokaže sve kvalitete. Vehhorst je već u prijemu izbacio Šloterbeka i spoljnim delom stopala poslao loptu u malu mrežu za 13. ovosezonski pogodak u Bundesligi.

Početkom drugog poluvremena Frajburg je pokušao da se preko Santamarije vrati u meč, ali je Francuz bio neprecizan u 46. i 48. minutu. Usledile su pretnje Veghorsta i Holera, a tačku na susret stavio je u 86. minutu Gerhardt koji je dodavanje Bakua sa desnog boka pretočio u pogodak za konačnih 3:0.

Volfsburg je tako stigao do devete pobede i posle 19 kola ima 35 bodova, dok je Frajburg ostvario sedam pobeda uz po šest remija i poraza.