Vaskrs Salernitane! Opstanak je sada blizu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.22. | 14:29

Tim iz Salerna trijumfom protiv Fjorentina vezao treću uzastopnu pobedu - 2:1

Salernitana je vaskrsla! Delovalo je u jednom trenutku da je tim iz Salerna siguran putnik u Seriji B, da ne nedostajan kvaliteta elitnog italijanskog fudbala. Dugo je Salernitana nosila fenjer, ali se sa dolaskom proleća uzdigla i ustremila snage ka konačnom cilju, opstanku u Seriji A.

I to više nije nikakva iluzija frentičnih navijača, već realnost. Salernitana je današnjim trijumfom protiv Fjorentine (2:1) vezala treću uzastopnu pobedu i počela da vrši strahovit pritisak na Kaljari. Tim sa Sardinije ima tri boda više, ali Salernitana je u odličnom momentu. Pokazalo je to i današnje izdanje protiv Fjorentine.

Nije tim Davidea Nikole odustajao nijednog momenta. Uspela je Salernitana da pređivi izjednačnje Viole, i ofanzivu domaćina i sačeka grešku rivala dovoljno za tri nova boda, i nastavak serije koji je započet pobedom nad Sampdorijom u Đenovi.

Sjajnu podršku imao je domaći tim. Krcate tribine eksplodirale su u 22. minutu kada je Milan Đurić na prepoznatljiv način pogodio mrežu rivala. Posle kornera napadač iz Bosne je bio najviši u skoku i stigao do petog gola u sezoni. Sigurno najvrednijeg.

Teško je Fjorentina izlazila na kraj sa odbranom Salernitane. Čak je tokom prvog poluvremena i srpski štoper Nikola Milenković odlazio dosta visoko kako bi pomogao u izgradnji napada. Nije vredelo. Fjorentina je zaličila na ozbiljan tim posle ulaska Saponare i Poljaka Pjonteka. Upravo je Saponara u 64. minutu izjednačio rezultat i najavio još jači pritisak Fjorentine. Pokušao je gostujući trener da ubrza igru uvođenjem Alekse Terzića. I delovala je u tom trenutku Fjorentina kao tim bliži pobedi.

Ipak, očajna reakcija Hulija ispisala je ime pobednika. Štoper Fjorentine posle centaršuta Ruđerija želeo je da primi loptu. Uradio je to krajnje nespretno, ostavivši Bonacolija u kolosalnoj šansi. Iskusni napadač nije propustio priliku da iskoristi takav poklon nije odbio.