Vaskrs 'novog Mesija' za Atletikov bolan kiks (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 24.02.24. | 23:05

Luka Romero odigrao utakmicu karijere

Neće Almerija uspeti da opstane, to je gotovo izvesno - ekipa koja skoro 10 meseci ne zna za pobedu u španskoj eliti zaista ne može da se nada hepiendu - ali ako ništa drugo, makar će časno da se oprosti od La lige.

Krajem prošle godine Barselona je dobila Andalužane na jedvite jade - 3:2. Pre oko mesec dana isti rezultat i protiv Reala, s tim da su se Madriđani još više mučili, treći gol postigli u devetom minutu sudijske nadoknade, da bi noćas Atletiko ostavio možda i zlatne bodove na krajnjem jugu zemlje - 2:2.

I dalje je četa Dijega Simeonea četvrta i ima kartu za Ligu šampiona u džepu, međutim Atletik Bilbao će u slučaju trijumfa protiv Betisa u Sevilji koliko sutra sustići Rohiblankose.

Ostaće Atletiko i u tom slučaju favorit za TOP 4, pa ipak, kada se bodovi prosipaju protiv otpisanih to i te kako ume da poljulja samopouzdanje i da žestoko utiče na ono što dolazi. A Madriđanima sa Kupom kralja pred sobom, Ligom šampiona, te derbijima protiv Barselone, Viljareala i Đirone, sigurno neće lako.

Zicer kao kaću imao je Alvaro Morata u dubokoj sudijskoj nadoknadi, kada je sa pet metara uspeo da prebaci gol. Da je pogodio, dosta toga napisanog palo bi u vodu. Ovako, sa sedam ispuštenih bodova u poslednja četiri kola, Čolo sigurno ne može da ima mirne snove.

Ali zato za razliku od argentinskog stručnjaka njegov zemljak i Milanov tinejdžer na pozajmici u Almeriji, Luka Romero, neće spavati iz drugih razloga. Imaće debelih razloga za slavlje. Momak kog su jedno vreme videli kao novog Mesija, pa ga koju godinu kasnije prekrižili kao da nije ni postojao, pružio je partiju karijere, postigao dva gola i najavio da bi možda ipak mogao da zakorači na veliku scenu.

Posebno atraktivan bio je njegov drugi pogodak u 64. minutu za 2:2. Pre toga Romero je anulirao vođstvo koje je Atletiku doneo Anhel Korea već u 2. minutu susreta...

Kod drugog pogotka, gosti su imali dosta sreće. Posle šuta Rodriga de Pola špicom, lopta je zakačila jednog defanzivca Almerije, promenila pravac i prevarila golmana Luisa Maksimilijana.

Almerija je i dalje bez pobede. Ovo je joj je deveti remi i za prvom ekipom izvan zone ispadanja zaostaje 11 bodova.