Kostić i Ajntraht šamarali Crvene bikove, Mančester odoleo u Brižu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 20.02.20. | 20:53

Tim iz Frankfurta plesao po terenu - 4:1

Kakva kanonada u mreži Salcburga! Sada više nema dileme da je Red Bul samo senka tima iz jesenje polusezone, kada su njegove boje branili Erling Haland i Takumi Minamino. Bez njih je izgubio prvo mesto u Austriji, bez njih je večeras doživeo šamaranje u Frankfurtu.

Na krilima Filipa Kostića i pogotovo senzacionalnog Japanca Daićija Kamade, Ajntraht je razmontirao Salcburg i maltene već obezbedio plasman u osminu finala Lige Evrope – 4:1.

Strašnu utakmicu odigrao je Kamada. Fudbaler koji nije postigao nijedan gol u Bundesligi ove sezone, još jednom je pokazao da je Liga Evrope njegovo takmičenje. Jesenas je dva puta zatresao mrežu Arsenala, jednom Gimaraisa i evo večeras tri puta Salcburgovu!

Nije to bilo sve od Ajntrahta, polufinalista prošlogodišnje Lige Evrope je došao i do četvrtog pogotka, a egzekutor je bio Filip Kostić, koji je igrao fenomenalno, imao je i u prvom poluvremenu prilika da se upiše u strelce. Ovde je, nema dileme, sav posao završen.

Nije bilo malo onih koji su smatrali da je Klub Briž favorit i da će slomiti Mančester junajted, ali... Igrali su Crveni đavoli dosta nalik izdanjima iz grupne faze, sa gostovanja u Alkmaru i Beogradu, gde su gledali da kontrolišu dešavanja na terenu, da u mirnom ritmu čuvaju povoljan rezultat – 1:1.

Na kraju Belgijanci imaju za čim da žale, šansa koju su propustili u 79. minutu, promašaj sa peterca, možda će ih proganjati posle revanša.

Bio je to izjednačen meč, u kojem su oba tima imala prilike, a gosti iz Engleske su, pogotovo u drugom poluvremenu, uglavnom čekali šanse iz kontre. Rezultat utakmice ih favorizuje pred revanš na Old Trafordu.

Srpski as Nemanja Matić odigrao je svih 90 minuta za Junajted.

Interesantan meč odigran je u Kopenhagenu, gde je domaći tim remizirao sa Seltikom, a na kraju su obe ekipe otišle sa terena nezadovoljne – 1:1.

Danci su promašili penal u 79. minutu, Stage nije bio precizan, te su Lavovi ostali bez pobede i uvećanih šansi za prolaz dalje. S druge strane, Seltik je imao tri puta više šuteva na gol i prilika (15:5), a opet je izborio samo 1:1. Doduše i to je rezultat koji mu ide na ruku pred revanš.