
Legija grca zbog korone – 40 otkaza u jednom danu, igrači pregovaraju oko smanjenja plate
Vreme čitanja: 1min | pet. 03.04.20. | 10:07
Najpopularniji klub u Poljskoj u velikom problemu
Pandemija virusa korona biće veliki ispit za klubove iz srednje i istočne Evrope. Čitali ste već prethodnih dana da je, nama dobro poznata, slovačka Žilina proglasila bankrot. Čeka se rasplet u Crvenoj zvezdi i Partizanu oko potencijalnog smanjivanja plata igračima, a u ozbiljnom problemu je i varšavska Legija.
Lider tamošnjeg prvenstva i ubedljivo najpopularniji klub u Poljskoj u danu je uručio 40 otkaza. Uglavnom su stradali ljudi iz marketing i PR sektora. Naravno, to je minorna ušteda uzimajući u obzir štetu koja je pandemija virusa korona napravila klubovima u Poljskoj. Posebno, što tamošnji klubovi ozbiljne novce zarađuje od televizijskih prava.
Izabrane vesti
Igrači tima čije boje brani bivši fudbaler Crvene zvezde Marko Vešović pozvani su na pregovore oko smanjivanja plata. I pregovori bar za sada ne idu lako. Igrači Legije se “fajtaju” sa upravom oko postotka koji će im u narednom periodu biti zakinut.
Legija je pre pauze bila na dobrom putu da vrati šampionski pehar namenjen najboljem timu iz Poljske. Imala je osam bodova više od aktuelnog šampiona Pjasta.
(Foto: Reuters)