Uzbudljiva superligaška premijera: Savić stvara novi Železničar, Kragujevčani daleko od evro-forme (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | pet. 19.07.24. | 20:56

Pančevci na krilima novajlije Ezea režirali pobedu (3:2) protiv Radničkog 1923

Nova sezona Mozzart Bet Superlige je počela i to premijerom za čistu peticu, makar iz perspektive neutralnih ljubitelja fudbala.

Susret u Leskovcu između Radničkog iz Kragujevca i Železničara pripao je Pančevcima (3:2) koji su uspeli da na krilima Frensisa Ezea već u prvom poluvremenu obezvede prednost dovoljnu za tri boda.

Podmlađeni, brzi i voljni da se nadigravaju, fudbaleri Železničara su pokazali da ćemo ih pod komandom Marka Savića gledati u novom svetlu, a ukoliko je suditi po premijeri definitivno i u drugačijoj ulozi na superligaškoj tabeli.

Sa druge strane, borbeni Kragujevčani, osim što nisu imali rešenje za hitrog Nigerijca, nisu uspeli ni da neutrališu brojne nedostatke, te uz spisak segmenata na kojima će morati da rade fokus usmeravaju ka susretu sa Mornarom iz Bara akazanim za naredni četvrtak.

Podigli su Kragujevčani visoko letvicu rezultatima pod komandom Feđe Dudića, te su premijeru završili uz skromu ocenu, posebno ukoliko se u obzir uzme da večeras u Leskovcu nisu postigli gol.

Bez rešenja za brzog i lucidnog Ezea, pojačanje Pančevaca iz drugog ranga turskog fudbala, fudbaleri Radničkog otkrili su mane u defanzivi, dok su u napadu ostali konkurentni pre svega zahvaljujući spletu okolnosti i autogolovima Železničara.

Brzi Nigerijac posle duplog pasa sa Branislavom Kneževićem uputio je u trećem minutu udarac koji je odbio Leković, ali je lopta stigla upravo do Kneževića koji je umeo da popravi pretoči u vođstvao. junak pančevaca u prvi plan je dospeo i 12 minuta kasije odličnom loptom u prostor za Darija Grgića koji je vać u 15. minutu upalio alarme nominalnog domaćina.

Furiozni start Savićevog tima zatekao je rivala spuštenog garda, ali su dve lopte u mreži bile povod za buđenje Radničkog koji je u 29. minutu prepolovio zaostatak. Oštru loptu Tomislava Dadića sa levog boka u želji da otkloni opasnost zakačio je Nikola Jovanović, ali je samo uspeo da prevari Zorana Popoviča i pošalje je u sopstvenu mrežu.

Pogodak za 2:1 dodatno je inspirisao Kragujevčane, ali visoko postavljena poslednja linija i greška Milutina Vidosavljevića kažnjeni su iz brze tranzicije u nadoknadi prvog dela igre. Pošto je oduzeo loptu na sredini terena Nigerijac je poveo kontru i pred kaznenim prostorom rivala proigrao Lazara Romanića koji je u svom stilu vratio dva gola razlike.

Ponovo su dva gola prednosti bila povod da Pančevci uz značajnu dozu opreza i discipline reč prepuste Radničkom, a svestan da je Dilan Ortiz ostao neprimećen pored raspoloženog Mirka Milikića Dudić je već pred početak drugog poluvremena napravio dve izmene u ofanzivi pruživši šansu Vižđiju i Mirčetiću.

Drugi put večeras, Zorana Popovića su izneverili saigrači u 53. minutu, a ovaj put je doskorašnjeg golmana Crvene zvezde Mitrović naterao da vadi loptu iz mreže pošto je loše reagovao na oštru loptu Šerbečića sa boka.

Tražili su Kragujevčani način da izbegnu poraz i makar bodom ukrase premijeru, Dudić je u poslednjih deset minuta sve karte bbacio na ofanzivu, ali jalove pretnje uticale su da predstavik Mozzart Bet Superlige u kvalifikacijama za Ligu konferencije porazom otvori sezonu.

I dok Kragujevčanima ostaje šest dana da se spreme za prvi od dva duela sa Mornarom iz Bara, Železničar je pokazao da ima potencijal da bude jedno od prijatnih iznenađenja ove jeseni, mada Leskovac napuštaju uz tračak gorčine u ustima usled činjenice da je junak utakmice Eze zbog povrede teren napustio u 58. minutu.

RADNIČKI 1923 – ŽELEZNIČAR 2:3 (1:3)