Tužno je i ružno kad se veliki klub tako bruka... (VIDEO)
Vreme čitanja: 2min | sre. 24.07.24. | 00:29
Potezi nedostojni veličine Dinama
Na terenu su bili bolji, to su dokazali i svaka im čast. Van terena, ponašanje nedostojno kluba takve veličine i tradicije, jednog od najvećih sportskih kolektiva u Istočnoj Evropi.
Igrači kijevskog Dinama prvo nisu želeli da se na tradicionalan način pozdrave sa svojim protivnicima iz Beograda, pronašavši alternativni način da se u potpunosti ne obrukaju - pesnica uvis - međutim kapiten Vitali Bujalski je na neki način sve to 'poništio', kada je ispruženu ruku Svetozara Markovića, uoči početka meča, potpuno ignorisao, samo okrenuo leđa i otišao na svoju stranu.
Izabrane vesti
Podsetimo, Ukrajinci su s ovom, najblaže rečeno nedostojnom kampanjom, krenuli preko svog trenera Aleksandra Šovkovskog, koji je dan pred utakmicu izjavio kako je Partizan iskazao neprijateljski čin putujući na pripremni turnir u Rusiju ranije ovog meseca...
Evo kako je izgledao početak utakmice u Lublinu:
Pas de serrage de mains avec les joueurs du Partizan Belgrade pour le Dynamo Kyiv en guise de protestation contre les positions géopolitiques du club serbe 👊❌ pic.twitter.com/ZuJnsDSgZp
— 🔱 Football UA 🇺🇦 (@FootbalUA_) July 23, 2024
Na kraju drugog klipa videćete kako je Bujalski izbegao bilo kakav vid pozdrava sa Markovićem...
🇷🇸 🇺🇦
— BallinOnABudget (@BudgetBallaXU) July 23, 2024
Another class act from #Ukraine refuses to shake hands with a player from #Partizan #Belgrade during a Champions League qualifying match.
Dynamo Kyiv defeated Partizan 6-2. 2nd match to be played 31st of July.#Serbia #Ukraine pic.twitter.com/Sd9zgrtxja
Za one mlađe valja istaći da je kijevski Dinamo najuspešniji klub nekadašnje moćne lige SSSR-a, u kojoj je osvojio čak 13 titula. Od osamostaljenja Ukrajine prvak je bio u 16 navrata, a dva najvrednija trofeja su mu Kup pobednika kupova iz 1975. i 1986. godine. U leto te '75. uzeo je evropski Superkup, tako što je deklasirao prvaka Evrope, minhenski Bajrn sa 3:0.
Igrajući za Dinamo, Zlatnu loptu osvojili su Oleg Blohin i Igor Belanov. Najveći trag u klubu kao trener ostavio je jedan od najvećih stručnjaka svih vremena Valerij Lobanovski.
A čak bi i mlađi morali da se sećaju čudesne sezone 1998/99, kada je tim predvođen Ševčenkom, Rebrovim i Kaladzeom išao sve do polufinala Lige šampiona. Nikome s one strane nekadašnje Gvozdene zavese tako nešto nije uspelo otkako je elitno takmičenje rebrendirano...
Uzimajući sve ove aspekte u obzir, Kijevljani definitivno spadaju u tri najveća kluba iz 'istočnog bloka'.
Zbog svi tih trofeja, pomenutih ljudi, sveukupnog sortskog i društvenog statusa, teško je ne konstatovati kako je tužno i ružno kad se velikan takvog kalibra bruka.