Triler na Tardiniju: Parma daje, ali mnogo više prima

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.09.24. | 22:56

Prvi trijumf Kaljarija u sezoni

Simpatično je osveženje povratak Parme u Seriju A, ali da bi se tu i zadržali, popularni Krstaši će morati mnogo odgovornije i organizovanije da pristupe mečevima.

Iako je sa 10 golova jedna od najefikasnijih ekipa u ligi, ti pogoci nisu adekvatno pretočeni u bodove jer je primila čak 12. Parma je i večeras dala dva gola, ali je teren napustila pognute glave protiv Kaljarija – 2:3.

Tri puta su morali Sardi da povedu večeras na Tardiniju kako bi odneli ceo plen na kraju. Konačno je svanulo četi Davidea Nikole i pomerila se sa poslednjeg mesta na tabeli.

Kaljari je posle samo dva boda u prva četiri kola mroao da napadne i uradio je to odmah od starta u Parmi. Letnje pojačanje Nadir Zortea je udracem glavom na centaršut Luvumba sa levog krila načeo Dukale. Zasluženo vođstvo nakon nešto više od pola sata igre. A umalo da im domaći golman Suzuki pokloni i drugi gol pred odlazak na poluvreme.

Koliko je Parma loša defanzivno, toliko je opasna ofanzivno. I pokazala je to na startu drugog dela igre. Jedan od njenih najboljih igrača od početka sezone je rumunsko krilo Denis Man. Postigao je treći gol u sezoni lepim udarcem u 62. minutu posle prodora i asistencije Kulibalija.

Ali, ima i Kaljari svog Rumuna. Razvan Marin je tek što je ušao sa klupe u 73. minutu vratio Sarde u vođstvo prelepim šutem sa 17 metara. Nadu Parmi je vratio VAR koji se gledao nekoliko minuta i presudio da je Palomino faulirao Šarpentjea unutra. Ernani je bio siguran sa bele tačke.

I tek što su krenuli sa centra, gosti su opet poveli. Napolijevo dete Đanluka Gaetano je sjajnim pasom izbacio Roberta Pikolija u šansu, a nekadašnja Atalantina nada matirala Suzukija. Kaljari više nije ispuštao vođstvo i otišao je na Sardiniju sa celim plenom.