Protest protiv Pitera Lima (©Reuters)

Traju protesti, traje i slobodan pad Valensije: Las Palmas na Mestalju doneo fenjer

Vreme čitanja: 3min | pon. 21.10.24. | 23:05

Slepi miševi odigrali veoma dobro prvo poluvreme, ali potonuli u drugom - 1:3

Novi šamar fudbalerima i navijačima Valensije večeras je zadao Las Palmas. U derbiju začelja Primere gosti sa Kanarskih ostrva odneli su bodove sa Mestalje pobedom 3:1 i rivalu uručili fenjer. Iako su bodovno izjednačeni, fudbaleri Las Palmasa su ispred Slepih miševa zbog bolje gol-razlike (-6 prema -10).

Ovo im je bila tek prva pobeda u sezoni, dok je Valensija doživela šesti poraz. Nikako da bivši vezista kluba i španske reprezentacije, Ruben Baraha, pronađe dobitnu formulu sa igračima koje ima na raspolaganju. Večeras je tim bio pojačan povratkom kapitena Hosea Gaje koji se oporavio od povrede, ali ni njegov ulazak u 66. minutu nije pomogao da se izbegne novi negativan rezultat. Uspeo je samo da asistira mladom Sezaru Gaji u četvrtom od osam minuta nadoknade za njegov prvenac u prvom timu, dovoljan da donese dramu i dva odlaska Mamardašvilija u kazneni prostor Las Palmasa prilikom prekida, ali ništa više od toga. Bodovi su otišli na Kanarska ostrva.

Uprkos tome što su većim delom prvog poluvremena bili u podređenom položaju i od 14. minuta jurili gol zaostatka posle precizno izvedenog penala Pepelua, igrači Las Palmasa uspeli su da do odlaska na odmor izjednače, a nedugo po povratku na teren i povedu. U 43. minutu Aleks Munjos se našao na pravom mestu nakon što je Mamardašvili odbranio šut Januzaju, dok je za 2:1 Fabio Silva krunisao lepu akciju i nesebično dodavanje Kampanje. Nedostižna dva gola razlike doneo je Alberto Moleiro u 84.

I uoči ove utakmice navijači Valensije održali su ispred stadiona masovan protest protiv predsednika kluba Pitera Lima. Dosadašnje nezadovoljstvo njegovim vođenjem kluba dodatno je pojačano posle hapšenja bračnog para koji je tokom odmora u Singapuru otišao do kuće milijardera koji vodi Valensiju i tamo istakao plakat "Lime, odlazi", zbog čega je reagovala policija i uhapsila ih, pa su čak sedam dana proveli u pritvoru.

Negativna atmosfera oko kluba očito se sve više odražava i na svlačionicu, dok je u Las Palmasu potpuno obrnuta situacija. Tokom reprezentativne pauze zbog loših rezultata smenjen je Luis Karion, a na mesto trenera postavljen Dijego Martinez. Ta promena očigledno je prijala ekipi, koja je hrabrom igrom na Mestalji uspela da stigne do veoma važnih bodova.