Trabzon kralj remija - 6/7

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.10.24. | 19:56

Muke muči šampion iz 2022. s realizacijom...

Trabzon je definitivno kralj remija ove sezone. U sedmom kolu, na gostovanju Hataju, šampion iz 2022. odigrao je 1:1, što je njegov šesti nerešeni rezultat. Uz lidera Galatasaraj i Bešiktaš, četa trenerskog veterana Šenola Guneša jedina je neporažena u ligi, međutim to je trenutno dovoljno tek za osmo mesto i 10 bodova manje od aktuelnog prvaka.

Trabzon očito ima velikih problema sa realizacijom. Računajući i evropske kvalifikacije klub sa obale Crnog mora odigrao je ukupno 13 mečeva, a samo na tri postigao više od jednog pogotka.

I večeras je Trabzon jedva jednom zatresao mrežu slabašnog Hataja, s tim je da ovoga puta taj gol bio spasonosni. Domaćin je imao prednost od 14. minuta zahvaljujući Gorkemu Saglamu, dok je za 1:1 pogodio Simon Banza.

Ozbiljan kiks napravio je Istanbul Bašakšehir protiv davljenika Kajserija. Autsajder je takođe vodio, imao prvi trijumf u sezoni u džepu, da bi mu planove pokvario Kšištof Pjontek izjednačujućim pogotkom u 53. minutu - 1:1.