Tiram razigrava, Inter deluje utegnuto! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.08.23. | 22:31

Laka pobeda na gostovanju Kaljariju – 2:0

Biju Milan i Napoli, Verona je, na iznenađenje mnogih nepogrešiva na početku italijanskog prvenstva, ali bije i Inter.

Rana je još faza sezone, ali deluje da je Simone Inzagi utegao ekipu tokom letnjih priprema. Lako je savladao milanski gigant Moncu na otvaranju sezone, a sličan pristup zadržao je i ove večeri na gostovanju Kaljariju. Opet je bilo 2:0.

Ponovo je delovao vrlo zanimljivo napadački tandem Lautaro Martinez – Markus Tiram. Pokazao je mladi Francuz da je kadar da odradi veliki deo prljavog posla, da, što bi treneri rekli, ima kvalitet da razvuče odbranu rivala. I ne samo to. Smislenim dodavanjima Tiram je otvorio prostor Denzelu Damfrisu da u 21. minutu dobrim utrčavanjem i još boljom završnicom najavi siguran trijumf Intera (gol Danfrisa pogledajte OVDE).

Ostatak posla završio je Lautaro Martinez. Bio je Martinez tvorac trijumfa naad Moncom, kada je isporučio duplu porciju u mrežu rivala. I u sudaru sa timom Klaudija Ranijerija bio je raspoložen. Praktično je centaršut Dimarka u 30. minutu sa prve stative sproveo u mrežu.

Pokazao se Klaudio Ranijeri u različitim fazama karijere kao čudotvorac, ali je morao da se pomiri sa prvim porazom u sezoni. Zanimljivo je da je Kaljari imao samo jedan šut u okvir gola Jana Zomera. Malo da bi se maštalo o boljem rezultatu.

Čak je i potencijalni reprezentativac Srbije na golu Kaljarija Boris Radunović sprečio ubedljiviji poraz Kaljarija. Posebno u finišu kada je udarac Čalhanoglua skrenuo ka stativi.