Milojevićev prvi poraz u Arabiji, Brazilac mu presudio golčinom sa 30 metara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 11.03.20. | 18:57

Spektakularan pogodak

Vladan Milojević je u drugoj utakmici na klupi suaidjskog Al Ahlija doživeo i prvi poraz. Posle minimalne pobede na debiju protiv Al Fejde, Milojevićev Al Ahli je danas poražen na gostovanju Al Tavona. Takođe sa minimalnim rezultatom (1:0).

Al Tavon je prošle sezone bio hit saudijskog fudbala, osvojio je Kup kralja, izborio plasman u Ligu šampiona i koštao moćni Al Hilal titule šokantnom pobedom dva kola pre kraja. Međutim, Al Tavon ove sezone beleži daleko slabije rezultate. Do danas su držali deveto mesto na tabeli i bili u crnoj seriji od sedam mečeva bez pobede. Poslednji put su upisali pobedu u prvenstvu pre dva meseca. Ipak, danas su uspeli da naprave iznenađenje protiv Milojevićevog favorizovanog Al Ahlija i da zabeleže pobedu koja ih je vinula na šesto mesto prvenstvene lestvice.

U meču bez mnogo šansi (po dva šuta u okvir gola na obe strane), Milojevičev tim je imao više mloptu u nogama, ali nije uspeo da metarijalizuje tu prednost. Pitanje pobednika je rešio brazilski vezista Nildo Petrolina spektakualrnim golom u 10. minutu. Petrolina je raspalio po lopti sa udalejnosti od preko 30 metara i zakucao projektil pod prečku nepomičnog golmana Al Ahlija.

Domaći tim za koji je starter bio nekadašnji Partizanov napadač Leandre Tavamba (zamenjen u 63. minutu) je uspeo da zadrži prednost do kraja i da upiše dugo čekanu pobedu. Na drugoj strani, ceo meč je odigrao nekadašnji Zvezdin ofanzivac Marko Marin, ali je opet ostao bez učinka. Osim asistencije na debitantskom meču, Marin je bez učinka na prethodnih osam prvenstvenih duela Al Ahlija. Pre Milojevićevog dolaska ga je trener često menjao, ali je od dolaska Milojeviča odigrao oba meča po 90 minuta. I nije uspeo da upiše gol ili asistenciju.

Al Ahlijevo treće mesto na tabeli koje donosi direktan plasman u Ligu šampiona Azije je sada po znakom pitanja, ali mnogo važniji meč očekuje Milojevića i njegov tim u subotu. Tada u polufinalu kupa kralja igraju protiv aktuelnog šampiona Al Nasra, a za Al Ahli je kup jako bitan jer je najtrofejniji saudijski klub u ovom takmičenju.

(FOTO: Al Ahli)