©AFP

Teška povreda Gonsala Ramosa, Enrike traži novog napadača

Vreme čitanja: 1min | sub. 17.08.24. | 16:18

Portugalac pauzira tri meseca zbog preloma skočnog zgloba

Napadač Pari Sen Žermena Gonsalo Ramos doživeo je prelom skočnog zgloba na otvaranju sezone protiv Avra, zbog čega će morati da pauzira čak tri meseca. Le Parizijen piše da bi zbog ove situacije, Luis Enrike tražio od čelnika kluba da mu dovedu još jednog napadača u finišu prelaznog roka.

Bivši napadač Benfike je pao na teren u 20. minutu, nakon duela sa Etjenom Kenkuom. Prethodno je u trećem minutu asistirao Liju Kang Inu. Zamenio ga je Kolo Muani, koji je postavio konačan rezultat (4:1) utakmice u 90. minutu.

Ramos će biti podvrgnut operaciji, posle čega slede pauza i rehabilitacija. Ostaje da se vidi koliko će biti potrebno vremena da se Portugalac vrati u željeni takmičarski ritam.

Gonsalo Ramos je u Pariz stigao u januaru ove godine za obeštećenje od 65.000.000 evra, a do sada je zabeležio 41 nastup i postigao 14 golova. Enrike ga je planirao kao startnog napadača u ovoj sezoni, ali je nažalost već na startu sezone doživeo veliki peh.