Tek je novembar, a Tadić već ima dabl-dabl: Ajaks se igra u Holandiji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.11.19. | 14:03

Utreht bio lak plen

Imala je Malaga tu jednu vrhunsku sezonu u Ligi šampiona, imao je posle i Monako, uglavnom su rasprodavali ekipe, Ajaks je ipak preveliki klub da bi mu se tako nešto dogodilo. Sudeći po početku ove sezone polufinale Lige šampiona i onaj nesrećni poraz od Totenhema biće samo uvod u povratak velikog Ajaksa. Videlo se i u duelu sa Čelsijem, dok je bilo 11 na 11, da su Kopljanici opet ozbiljna evropska sila, a kao takav će se vrlo verovatno šetati do 35. titule šampiona Holandije. U 13. kolu prvenstva laganih 4:0 protiv Utrehta uz gol i asistenciju Dušana Tadića, koji je tako već stigao do, košarkaškim žargonom, “dabl-dabl” učinka u novoj sezoni.

Nakon prošlogodišnjih 38 golova i 24 asistencije (!) srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa je posle samo tri meseca u novoj sezoni stigao i do desetog gola i 13. asistencije. U prvenstvu sedam pogodaka i 11 asistencija. A kad se samo setimo da su se mnogi – i mi sami – pitali zašto je leta 2018. izabrao da se iz Premijer lige vrati u Holandiju.

U Amsterdamu igra fudbal života. Utreht je rešio za svega 24 minuta. U 14. minutu asistencija i prelep volej Donija van de Beka za 1:0, zatim i Tadićev pogodak na oštar pas Kvinsija Promesa za 2:0 i jasan signal rivalu da nema čemu da se nada.

Do kraja meča mrežu Utrehta tresli su još jednom Van de Bek, potom i Lisandro Martinez, a mogu gosti da budu srećni i što nisu primili još koji. Ali nemaju zašto da budu posebno razočarani, Ajaks je prosto previše moćan za rivale iz Eredivizije. U dosadašnjih 13 kola ispustio je samo četiri boda, još nema poraz, a gol razlika fascinantnih 43:9. Protiv Utrehta laganih 4:0, a Utreht je vrlo dobar za holandske uslove i trenutno je četvrti na tabeli. Za Ajaks je ipak sitna riba. AZ i PSV možda mogu da malo zakuvaju, ali čini se da se ove sezone već zna ko je najbolji u Holandiji.