Tadić na “svom terenu” spasao Turke potpunog brodoloma (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 03.10.24. | 22:54

Fener se izvukao protiv Tventea (1:1), Bešiktaš pao kod kuće od Ajntrahta (1:3)

Evropsku karijeru Dušan Tadić je počeo u Groningenu, iz kojeg je napravio korak napred prelaskom u Tvente, gde je takođe bio ljubimac navijača i igrao sjajno. Iste te ljude srpski as je večeras rastužio, jer im je izbio iz džepa pobedu koja je “mirisala” iznad Enšedea.

Doskorašnji kapiten reprezentacije Srbije je spasao Fenerbahče poraza (1:1), a turske klubove totalnog debakla večeras u Ligi Evrope, pošto je Galatasaraj uzeo samo bod u Letoniji (2:2), a Bešiktaš doživeo brodolom na Bosforu protiv Ajntrahta (0:3).

Izmakla je Tventeu pobeda. Bio je holandski predstavnik bolji tim, imao je vođstvo, imao je Sem Lamers veliku šansu u 90. minutu da ipak donese tri boda i razgali publiku na stadionu, ali… Lukavost Tadića, koji je pobegao odbrani, ali i kvalitet Amrabata, koji je poslao vrhunski dubinski pas, spasli su Murinjovu četu novog poraza.

A, posle dva kola Lige Evrope na dnu tabele je – Bešiktaš. Ko bi to očekivao… Turski tim je pravljen za mnogo veća dela, sa Ćirom Imobileom u špicu, ali baš je Italijan večeras promašenim penalom ubio sve nade crno-belima da mogu da se izvuku iz čeličnog zagrljaja Ajntrahta – 1:3.

Nemački Crveni orao je nadigrao turskog crno-belog, sve je rešeno u prvih pola sata. Posle izjednačene igre na otvaranju, Ajntraht je došao do penala, koji je Marmuš izborio, a onda i realizovao za vođstvo. Samo tri minuta kasnije gost iz Frankfurta je imao dva pogotka prednosti: izveli su crveno-crni uigranu varijantu iz slobodnog udarca, jeste malo komplikovana, ali je upalila. Ostao je potpuno sam ispred gola Dina Ebimbe i lako pogodio za 2:0.

Imao je Bešiktaš šansu da se vrati, jer je u 27. minutu dobio penal. No, golman Ajntrahta Santos je pročitao Imobilea i sačuvao vođstvo nemačkom sastavu. Deset minuta kasnije Brazilac je, uz pomoć stative, još jednom sprečio Turke da dođu do gola.

Mnogo manje uzbuđenja je viđeno u drugom poluvremenu. Ajntraht je uspeo da umiri ratoborni sastav iz Istanbula, ni podrška s tribina nije pomogla. Štaviše, kada je Bešiktaš krenuo na sve ili ništa, primio je na kraju i treći gol, koji ga je čvrsto zakucao za dno tabele.