Ta luda Serija A! Imobile se povampirio na poluvremenu, Lacio u derbiju kola od 0:3 do boda protiv Atalant (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 19.10.19. | 17:05

Neverovatan meč u Rimu

To može samo Čiro Imobile! Lacio je hodao po ivici ambisa, navijači su već opevali pokojnika. Posle prvog poluvremena, bez sumnje najgoreg u ovoj sezoni, delovalo je sigurno da će Rimljani pretrpeti poraz u derbiju osmog kola Serije i da će javnost ponovo debatovati o sudbini Simonea Inzagija na klupi Lacijala. Umesto toga, pričaće se i pisati o magičnom Imobileu, koji je uspeo u nemogućoj misiji i posle 0:3 na poluvremenu povukao svoj tim do konačnoh 3:3 protiv Atalante.

Jeste svoja dva gola dao sa penala, ali ih je sam i iznudio, pošto je prvo neoprezan bio Hoze Luis Palomino, a u sudijskoj nadoknadi i rezervista Marten de Ron. Pride je Imobile i namestio gol Hoakinu Korei, pa će bez svake sumnje biti proglašen za igrača utakmice, a možda i kola, ako se neko ozbiljno ne potrudi da mu oduzme tu privilegiju.

Da nije bilo Imobileovog drugog gola igrač utakmice bi verovatno bio Pjerluiđi Golini, koji nam je danas objasnio zašto uprava Atalante toliko veruje u njega i zbog čega je Boris Radunović morao opet na kaljenje.Skidao je 24-godišnji golman šuteve Luis Alberta, Koree,  pa Felipea Kaiseda i činilo se da će uspeti da sačuva bodove Atalanti i donese joj prvo mesto na tabeli Serije A.

Međutim, Imobile je odbijao da umre. Iako je u prvih 45 minuta Lacio delovao baš tako – mrtvo. Defanzivno nije postojao. Atalanti je samo 37 minuta bilo dovoljno da stekne ogroman kapital, iako nije ni odigrala blistav meč. Nije ni morala, Lacio je bio užasan

Dva puta Luis Murijel, pa onda i Papu Gomez. U razmaku od 14 minuta gosti iz Bergama su tri puta matirali Tomasa Strakošu. Nije naravno Strakoša bio kriv za ovakav rezultat, da nije bilo njega verovatno bi Atalanta vodila i ubedljivije.

A onda u drugom poluvremenu, kao da je sasvim druga ekipa istrčala na teren. Lacijala je bilo na svakom metru terena, kidisali su kao gladni vukovi i mimo svih očekivanja učinili meč potpuno otvorenim. Golini je – u to nema sumnje – jedini čuvao goste, ali nam je sada nešto jasnije otkud onih 0:4 protiv Dinama, pa i sa 1:2 u sudaru sa Šahtjorom. Za ozbiljan klub iz Lige šampiona Atalanta previše oscilira.

Na kraju 3:3, pravednih ako uzmemo u obzir da je Lacio igrao samo to jedno poluvreme, dok se Atalanta nije pojavila na terenu u drugom. Možda nije ni ovaj bod zaslužila imajući u vidu šta je promašila u 89. minutu. Teško je to i opisati. Jedno tri ili četiri zicera u jednoj akciji. Za razliku od prvog poluvremena, Lacio se tada branio kao da brani sam život. Pogledajte na kraju teksta.

ITALIJA 1 - 8. KOLO:

Lacio - Atalanta 1:3 (0:3)