©Reuters
©Reuters

Švedska haubica rešeta bez milosti: Đokereš pregazio Boavistu, Sportingu ponovo vrh

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.03.24. | 23:18

Lavovi iz Lisabona zahvaljujući napadaču stigli do nova tri boda 6:1 i zadržali lidersku poziciju

Sezonu iz snova igra Viktor Đokereš i iz utakice u utakmicu potvrđuje da će predstavljati Sportingobog kapitalca verovatno već predstaojećeg leta. Švedski napadač koji ove sezone bez milosti rešeta protivničke mreže večeras je protiv Boaviste dodatno popravio već impresivan učinak i sa tri pogotka došao do 36 golova u svim utakmicama.

Sjajni centarfor režirao je preokret protiv gostiju koji su poveli u trećem minutu, a uz igrača letos pridošlog iz koventrija u strelce su se upisali još Santos i Paulinjo, koji je pogađao dva puta za konačnih 6:1.

Uspeli su gosti da iz prve pretnje stignu do vođstva. Posle akciej po levom krilu i inttervencije golman Sportinga odbijena lopta je stigla do Makute koji je uputio neodbranjiv udarac i iznenadio sve na stadionu Žoze Alvalade. Ipak, gol boaviste ispostavio se samo povod da se probudi lisabonski Lav, te je usledio preokret i ubedljivo slavlje Sportinga za ostanak na čelu.

Izjednačujući gol Đokereš je postigao u 45. minutu iskoristivši oštru loptu Paulinja sa levog krila. Raspoloženi Paulinjo je posle asistencije početkom drugog dela igre zabeležio i pogodak, dok je rafal nastavio sjajni Šveđanin golom u 68. minutu ponovo preusmerivši oštru loptu sa boka u mrežu.

Već tada je bilo jasno da će Sporting upisati 21. prvenstveno slavlje, koje su ukrasili Đokereš iz penala u 79. minutu i portugalski dvojac u poslednjim trenucima susreta. Lavovi su pobedom održali bod prednosti u odnosu na Benfiku, dok je Boavista ostala u sredini tabele, ali u situaciji da se sve češće osvrće iza sebe.