Fudbaleri Reala (©Reuters)
Fudbaleri Reala (©Reuters)

Sve je spremno za 34. titulu Kraljevića

Vreme čitanja: 4min | čet. 16.07.20. | 09:50

Real ima prvu od dve meč lopte za krunu u Španiju i prekid dvogodišnje vladavine Barselone. Za tim konkuriše i Luka Jović

Nije to onaj Ronaldov Real koji igra na gol više. Sada su to novi, mlađi Zidanovi Kraljevići sa granitnom odbranom. Često jedan pogodak odluči pobednika. Najskuplje zvezde Geret Bejl, Hames Rodrigez, pa i i naš Luka Jović sede na klupi ili na tribinama. Najveće pojačanje proteklog leta Eden Azar se muči sa povredama, pa igra dozirano u finišu sezone.

Ako zatreba tu je i čudesni VAR i nepogrešivi egzekutor najstrožih kazni, kapiten Serhio Ramos. Zrno po zrno i Madriđani su na pragu 34. titule u Španiji, prve posle 2017. Ne igra Real fudbal za sladokusce, daleko je to on onih nekadašnjih Galaktikosa, ali pehar samo što nije u trofejnim vitrinama Santijago Bernabeua koji se renovira, pa lider Primera igra na manjem stadionu Alfredo di Stefano.

Izabrane vesti

Protivnik u četvrtak (21.00) je Viljareal. Real je slavio u Granadu sa 2:1 i opet pobegao Barseloni četiri boda. U naredna dva kola, Kraljevićima je potrebno samo da ne izgube, odnosno da skupe dva boda i kruna je tu. U Primeri odlučuje međusobni skor u slučaju istog broja bodova, a on je na strani Reala (pobeda od 2:0 u Madridu i remi bez pogodaka u Barseloni). Danas je prva meč lopta. Niko ne razmišlja o remiju ili porazu i postavljanje jagodice na šlag u nedelju. Cilj je trijumf protiv odlične Žute Podmornice i onda turistički put u komšiluk, u nedelju, kada Zidanovi Kraljevići gostuju Leganesu.

Kapiten Serhio Ramos može da dođe do 22. trofeja sa klubom, a Francuz Karim Benzema do 19. Za tim lidera Primere konkuriše i naš Luka Jović posle izolacije zbog straha od virusa korona. Sve su češće priče da bi Srbin ovog leta mogao da napusti četu Zinedina Zidana, trajno ili možda na pozajmicu. Trener domaćeg tima nema kadrovske probleme oko tima. Očekuje se najjača postava. Benzemi bi u napadu mogli da pomognu Vinisijus i Valverde, a ispred će biti pakleni trio iskusnih vezista - Luka Modrić, Toni Kros i Kazemiro.

Tibo Kurtoa (©Reuters)Tibo Kurtoa (©Reuters)

Golman Tibo Kurtoa je primio samo 19 golova (Real ukupno 22) u šampionatu i čeka ga trofej Zamora. To je prvi golman Kraljevića posle Ikera Kasiljasa iz 2008. godine koji će dobiti ovo laskavo priznanje za najboljeg čuvara mreže u Španiji. Belgijanac je bio bez primljenog gola na pet utakmica u nizu, ali je u ponedeljak kapitulirao u Granadi.

Real je pred duel sa Viljarealom apelovao na navijače da se ne okupljaju na uobičajenim mestima za proslave u Madridu ako taj klub osvoji titulu šampiona.

"Svi smo svesni teške situacije koju proživljavamo i napora koji se ulažu u celom društvu kako bi se suzbio uticaj pandemije korona virusa. Fudbal takođe igra svoju ulogu u tome i uz pomoć svih smo uspeli da nastavimo takmičenje u izuzetno složenim okolnostima. Svi moramo da damo svoj doprinos, kao što je to bio slučaj do sada, i pokazati najveću odgovornost da izbegnemo rizik od zaraze“, saopštio je Real.

Viljareal igra odlično u nastavku sezone i blizu je mesta koje vodi u Ligu Evrope. Real ove sezone nema poraz u šampionatu kada igra kao domaćin. Čak 14 pobeda i samo četiri remija, uz gol-razliku 38:10 garancija je da se crno piše gostima. Šest poslednjih utakmica kod kuće su izabranici trenera Zinedina Zidana rešili u svoju korist, a četiri meča u nizu na svom terenu mreža belgijskog golmana Tiba Kurtoe se nije tresla. Gol Realu na svom terenu poslednji put je dao Eibar 14. juna, kada je bilo 3:1.

Viljareal je u nastavku sezone bio šest utakmica bez poraza, ali je prekinuo seriju dobrih rezultata porazom na svom terenu od Barselone (1:4). U prvom delu sezone bilo je 2:2, a oba pogotka za madridski tim postigao je Geret Bejl koji je sada u drugom planu i verovatno ovog leta napušta klub.

Real i Viljareal su u prethodnim sezonama igrali efikasne utakmice. Na poslednja četiri meča je došla kombinacija GG&4+. Kraljevići su samo jednom u prethodnih pet duela pobedili Žutu podmornicu i to prošle sezone u Primeri, bilo je 3:2.

Barselona se nada čudu, da Real u naredna dva kola osvoji samo bod i onda bi stigla do treće krune u nizu. Čini se da ni najveći optimisti na Nou Kampu ne veruju u taj scenario. Remiji u Sevilji i Vigu, kao i na svom terenu protiv Atletiko skupo su koštali ekipu Kikea Setijena koji će i naredne sezone da predvodi Katalonce. Protivnik večeras (21.00) je Osasuna i trebalo bi to da bude lak posao za Lionela Mesija i drugove.

Bilbao i Leganes igraju bitnu utakmicu. Domaćin se bori za Ligu Evrope, dok ekipa iz Madrida samo matematički može do opstanka u slučaju pobede na San Mamesu i u nedelju protiv Reala na svom terenu. Majorka protiv Granade juri poslednji voz, dok Selta i Alaves u ovom kolu mogu da reše pitanje opstanka u Primeri. Valensiji je pobeda neophodna protiv otpisanog Espanjola ako želi da zadrži šanse za plasman u Ligu Evrope.

PRIMERA – 37. (PRETPOSLEDNJE) KOLO

Četvrtak

18.30 (2,35) Eibar (3,00) Valjadolid (3,40)

21.00 (1,85) Bilbao (3,35) Leganes (4,70)

21.00 (1,20) Barselona (6,75) Osasuna (14,00)

21.00 (2,40) Betis (3,20) Alaves (3,10)

21.00 (1,60) Selta (3,90) Levante (5,80)

21.00 (3,45) Hetafe (2,90) Atletiko Madrid (2,40)

21.00 (2,15) Majorka (2,90) Granada (3,50)

21.00 (1,45) Real Madrid (4,40) Viljareal (7,25)

21.00 (2,45) Sosijedad (3,30) Sevilja (2,95)

21.00 (1,52) Valensija (4,10) Espanjol (6,75)

***kvote su podložne promenama



tagovi

Real MadridZinedin ZidanPrimeraŠpanija

Obaveštavaj me

Real Madrid

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara