.jpg.webp)
Sva ta nostalgija, bez Reala i Barse: Retro dresovi u 31. kolu Primere (FOTO)
Vreme čitanja: 2min | pet. 06.03.26. | 15:49
Raj za oči od 10. do 13. aprila u elitnom rangu šanskog fudbala
La liga je odlučila da nas vrati u prošlost! Da uveliča prošlost, spoji je sa sadašnjošću, razgori emociju, probudi nostalgiju i sećanja na fudbal koji se urezao u srce nešto starijih generacija. I zato će se fudbal u 31. kolu Primere igrati u retro dresovima.
Dakle, od 10. do 13. aprila imaćemo raj za oči, osveženje i pročišćenje od svih današnjih, mahom kičastih, bezukusnih "trećih" garnitura dresova koje uglavnom predstavljaju loš marketing i nemaju dodirnih tačaka sa klupskim bojama i vrednostima.
Izabrane vesti
Teka, Sitroen, Dani, Tera Mitika... Ribok na dresu Atletika, Umbro na dresu Selte... Dresovi od kojih danas ljudima, kada ih iznenade u gradskom prevozu, na pab kvizu, žurci, u gradu, pada vilica. Pečat jednog vremena. To vreme će za nešto više od mesec dana ponovo oživeti na Pirinejima... Ne samo u Primeri, već i u drugom rangu takmošnjeg fudbala. Nažalost, Real Madrid, Barselona, Hetafe i Rajo Valjekano neće biti deo fudbalskog presedana u Španiji.
Interesantno, Barselona, Rajo i Hetafe neće nositi retro dresove iz različitih logističkih razloga, ali ostaju uključeni u čitavu kampanju. Real Madrid je crna ovca čitave priče, jer je jedini klub u oba ranga španskog fudbala koji ne učestvuje u inicijativi.
(©Reuters)Kombinacije koje će fudbaleri nositi tokom mečeva 31. kola biće predstavljene 19. marta na madridskoj nedelji mode. „Kolekcije koja nikada neće izaći iz mode“, naglasiće prirodnu vezu između fudbala i mode koja prevazilazi teren.
Špancima svaka čast! Obradovali su mnoge fudbalske fanatike.
Savo Milošević (©Reuters)
.jpg.webp)
.jpg.webp)

.jpg.webp)
.jpg.webp)

.jpg.webp)



.jpg.webp)

.jpg.webp)
