©Starsport
©Starsport

Surdulica precrtana sa superligaške mape: IMT i Javor poslali Radnik zvanično u Prvu ligu

Vreme čitanja: 3min | sub. 27.04.24. | 19:58

Remijem u Ivanjici (1:1) između domaćina i Traktorista, Radnik i matematički ostao bez šansi da izbori opstanak

Posle devet sezona u elitnom rangu srpskog fudbala Radnik će se ovog leta vratiti u prvoligaško društvo. Ispadanje Surduličana iz Mozzart Bet Superlige postalo je definitivno posle remija Javora i IMT-a (1:1) kojim su Ivanjičani uvećali razliku u odnosu na fenjeraša na nedostižnih 15 bodova pet kola pre kraja takmičenja.

Uspeo je Javor da naidealan način otvori utakmicu te je Trivante Stjuart drugim ovosezonskim golom već u 11. minutu načeomrežu goatiju. Fudbaler na pozajmici u Javoru iz Salernitane uspeo je da pobegne čuvarima i drugim golom od dolaska u Ivanjicu rasplamsa optimizam domaćina, ali je euforija Ivanjičana trajala samo dva minuta. Posle centaršuta Luke Lukovića u prvi plan je dospeo njegov brat Miloš kojeg je u petercu prekršajem zaustavio golman Strahinja Manojlović, a sudija Dejan Trifković je dosudio penal i pokazao crveni karton čuvaru mreže domaćina.

Upražnjeno mesto među stativama zauzeo je Lazar Raičević koji je prinudno zamenio Dina Dolmagića, a prvi zadatak na terenu bio mu je da izvadi loptu iz mreže posle penala koji je rutinski iskoristio Miloš Luković.

Dupla kazna za prekršaj Manojlovića uticala je da domaćin znatno opreznije pristupi borbi u nastavku, dok je IMT nešto više prostora i igrača više pokušao da iskoristi da režira potpuni preokret. Imali su Traktoristi odličnu šansu preko Nikole Terzića pre odlaska na odmor, dok su u drugom delu igre dva puta uzdrmali okvir gola, međutim nisu uspeli da drugi put matiraju rezervnog golmana Javora.

Na drugoj strani, Ivanjičani su vrebai prilike iz brze tranzicije, a u najizglednijoj šansi bio je Todor Petrović u 65. minutu.

Remi i po bod na kontu oba tima ispostavili su se kao najpravedniji epilog. Promena na bodovnom saldu Javora rastužila je Radnik s obzirom da se razlika između Surduličana i Ivanjičana uvećala na 15 bodova, te je fenjeraš i matematički ispao u Prvu ligu Srbije u kojoj je poslednji put učestvovao u sezoni 2014/15.

Javor - IMT 1:1 (1:1)