Dejan Stanković (©Reuters)

Stanković već 'namestio' Spartak: Babić asistent u trećoj vezanoj pobedi Moskovljana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 05.08.24. | 21:04

U ruskoj prestonici pala Krila Sovjetov – 3:0

Poraz od Orenburga na startu sezone (0:2) izazvao je veliku buru u taboru Spartaka, međutim, samo dve nedelje kasnije atmosfera u ekipi znatno se popravila. Razlog tome su tri ubedljive pobede koje je tim Dejana Stankovića ostvario u pomenutom periodu postigavši u svakoj od njih po tri pogotka.

Prvo je u prvenstvu savladao Himki (3:1), zatim u nacionalnom Kupu i gradskog rivala Dinamo (3:0), da bi pred svojim navijačima identičnim rivalom savladao i Krila Sovjetov u trećem kolu ruske Premijer lige – 3:0 (2:0).

Sve više razloga za optimizam imaju navijači Spartaka, a najveći je Manfred Ugalde, zimskog pojačanje koje je tek sada proradilo. Momak plaćen u Tventeu 13.000.000 evra u januaru tokom prolećnog dela prošle sezone nije uspeo da postigne nijedan gol u Premijer ligi, a sada ih posle tri kola ima tri samo u prvenstvu. Pogađao je u drugom kolu protiv Himkija, pride tresao mrežu Dinama u Kupu, a večeras još dva puta tresao mrežu gostiju iz Samare.

Prvi put pred istek pola sata igre, kada mu je srpski štoper Srđan Babić sa puno osećaja odložio loptu, a momak iz Kostarike volejem savladao Sergeja Pesjakova. Iako gotovo ravnopravni Spartaku tokom prvih 45 minuta, gosti su već do pauze mogli da se pomire sa porazom pošto je u 40. minutu Danil Prucev, brat Zvezdinog Jegora, duplirao prednost domaćina.

Trijumf je početkom drugog poluvremena potvrdio Ugalde nakon što ga je pred golom nesebično proigrao Esekijel Barko, letošnjeg pojačanje iz Rivera plaćeno oko 15.000.000 evra. Igra gostiju je u nastavku značajno opala, dugo su bili bez udarca ka golu, pa iako su u finišu dva puta pripretili, nisu uspeli da ublaže i treći poraz u prvenstvu posle kojeg ostaju na poslednjem mestu tabele. Spartak se popeo na pesto mesto sa šest bodova.

RUSIJA 1 – 3. KOLO

Akron - Dinamo Moskva 0:2 (0:1)