Šta god tabela pokazivala, ne može da ne bude zanimljivije: PSŽ centimetri delili od prvog kiksa

Vreme čitanja: 3min | ned. 01.09.24. | 22:45

Bredli Barkola nastavio da pokazuje zašto je najveća nada Parižana u dobar život bez Embapea, stoprocentan skor zadržan posle VAR provere, Lil dotučen tek u nadoknadi

Koliko god da je Pari Sen Žermen delovao autoritativno u prva dva kola Lige 1 i zabeležio ubedljive pobede protiv Avra i Monpeljea, logika nalaže da borba za titulu u franucskom šampionatu mora da bude zanimljivjia, uzimajući u obzir da najjači tim u državi više nema takvog superstara kakav je Kilijan Embape.

Trijumfovao je Pari Sen Žermen na gostovanju Lilu 3:1, ali rezultat ne odslikava realnu opasnost koja je Svecima pretila ove večeri u duelu trećeg kola. Pri vođstvu gostiju od 2:1 u 82. mintuu, Lil je dao gol za 2:2, ali je višeminutnim pregledom VAR-a utvrđeno da je Tijago Santos bio u minimalnom ofsajdu. Kada je to preživeo, šampion Francuske je u poslednjim trenucima dotukao rivala golom Kolo Muanija i utisak je nezasluženo slavio s dva pogotka razlike.

Živnuo je i Usman Dembele i to je jedan od najvećih dobitaka Pari Sen Žermena, a bivše krilo Rena, Dortmunda i Barselone bilo daleko je nazaslužnije za vodeći gol u 33. minutu. Dembele je elegantnim driblingom izbacio čuvara Aleksandra i naterao nemoćnog Brazilca da ga obori u kaznenom prostoru. Lagani realizator sa 11 metara bio je Vitinja, nije se čak ni pomerio golman Ševalije.

Čini se da je odlaskom Kilijana Embapea najviše profitirao Bredli Barkola. Talentovani ofanzivac Parižana je dao četvrti gol na trećoj utakmici u tekućoj sezoni i tako konačno počeo da dolazi do izražaja u izuzetno potentnom napadu ekipe Luisa Enrikea. Razmenili su Marko Asensio i Barkola nekoliko pasova na protivničkoj polovini, a mladić je demonstrirao i brzinu i neumoljivost u egzekuciji.

Laganih 2:0 s poluvremena ukazivali su na rutinsko i nezanimljivo poluvreme, ali se Lil povampirio u poslednjih 15 minuta i pokazao zašto liga ne može da ne bude makar malo interesantnija nego prethodnih sezona. Reprezentativac takozvanog Kosova Edon Zegrova je filigranskim udarcem sa oko 15 metara savladao Donarumu za 1:2 u 78. minutu, a onda je Tijago Santos uneo ekstazu na stadion Pjer Moroa četiri minuta kasnije. Brazilac je ostao sam na drugoj stativi i zakucao loptu u mrežu, ali je posle višeminutne provere VAR-a gol bivšeg igrača Eštorila poništen zbog ofsajda od nekoliko centimetara.

Mogao je da izvisi Pari Sen Žermen za bodove, ali je na kraju trijumfovao i sa dva pogotka razlike. Dezire Due je plaćen skoro 50.000.000 evra, a u poslednjim trenucima se praktično predstavio navijačima Parižanima direktnim učešćem kod gola. Centrirao je 19-godišnjak za Kolo Muanija, koji je glavom postavio konačnih 3:1, za bar na papiru nerealan utisak da je tim sa Parka prinčeva rutinski pobedio i došao do maksimalnih devet bodova iz dosadašnja tri kola Lige 1.

FRANCUSKA 1 – 3. KOLO

Olimpik Lion - Strazbur 4:3 (1:1)