SRBIJA – TIM ZA AUSTRIJU: Povratak defanzivaca i pojačana sredina

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.03.25. | 20:14

Ako Gudelj ne bude mogao, u vezni red uskače Topić

Meč odluke na „Marakani“. Srbija je u dobroj poziciji protiv Austrije (18.00), jer se iz Beča vratila bez rezultatskog minusa (1:1), a u revanšu će večeras imati osetno jači sastav odbrane.

Sve to daje Orlovima koji procenat više u odnosu na rivala da ostvari pobedu u dvomeču i opstane u A klasi Lige nacija. Pobedu kojih se nismo nagledali u poslednjih godinu i kusur...

Izabrane vesti

Selektor Dragan Stojković je posle meča u Beču konstatovao ono što su svi videli: Srbija nije igrala naročito dobar fudbal, pogotovo u prvom poluvremenu. Bolja je bila u nastavku, ali da bi slavila protiv Austrije u Beogradu moraće dosta bolje i od toga.

Nekoliko stvari je Piksi najavio: ofanzivniju Srbiju, sa boljom kontrolom igre, sa većim posedom lopte, ali i sa izmenjenim timom.

Stojkovićeva ideja u Beču je bila da iz kontri i direktnim fudbalom dođe do gola. Dobra zamisao, ne baš najbolja izvedba, ali je rezultat stigao. Sada će postavka biti drugačija.

Iako selektor Srbije nije od onih koji sastav saopšti dan ranije, štaviše, rekao je da će tek sutra prelomiti kojih će 11 poslati na teren, mogu da se vide neke naznake koji Orlovi će da napadnu Austriju.

Golman će ponovo biti Predrag Rajković. U odbranu se vraćaju Nikola Milenković u sredinu, Strahinja Pavlović levo, a logično je da Strahinja Eraković ostane na svom mestu desno. Andrija Živković bi trebalo da zauzme desnu stranu umesto debitanta Ognjena Mimovića, dok će po levom boku da šparta junak meča u Cirihu Aleksa Terzić.

Mesto u sredini je rezervisano za Nemanju Maksimovića i ukoliko bude dovoljno spreman – Nemanju Gudelja. Najavio je i Piksi da će se fudbaler Sevilje vratiti u vezni red, gde mu je prirodno stanište. Ipak, Gudelj je bio pod znakom pitanja i za prvu utakmicu, izdržao je nešto više od sat vremena... Ukoliko on ne bude mogao, a ne može ni Saša Zdjelar zbog bolova u pubičnoj regiji, kako je Stojković otkrio, onda će na teren od prvog minuta Mirko Topić.

S obzirom na to da je najavio da želi mnogo veću kontrolu situacije na terenu, veći posed, a Srbija nije u poziciji da mora od prve sekunde da jurne po pobedu, očekuje se da Stojković ovog puta zaigra sa dvojicom ofanzivnih vezista i jednim klasičnim napadačem.

U toj varijanti najofanzivniji trio činili bi Lazar Samardžić desno, Saša Lukić levo i Dušan Vlahović kao najistureniji.

Projektovani sastav Srbije za večerašnji revanš, dakle, čine: Rajković – Eraković, Milenković, Pavlović – Živković, N.Maksimović, Gudelj (Topić), Terzić – Samardžić, Lukić – Vlahović.


tagovi

Dragan Stojković PiksiNemanja GudeljNikola MilenkovićAleksa TerzićStrahinja Pavlović

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara