Srbi se gostili kod Kerkeza u Plovdivu, PAO zakazao derbi sa Ajaksom

Vreme čitanja: 2min | čet. 01.08.24. | 22:17

Ubedljiv trijumf Atinjana u Bugarskoj - 4:0

Panatinaikos je bio silovit u Plovdivu, na gostovanju Botevu, koji predvodi Dušan Kerkez, a posebno inspirisani bili su srpski fudbaleri. Filip Đuričić je bio strelac drugog gola, a Filip Mladenović asistent kod prvog, Nemanja Maksimović je u drugom poluvremenu pozatvarao prostor pred svojim kaznenim prostorom i omogućio sastavu Dijega Alonsa da stigne do ubedljivog trijumfa - 4:0 (3:0).

Panatinaikos je izgledao mnogo bolje nego u prvom meču, u kom je slavio sa 2:1. Delovalo je da će imati mnogo problema u revanšu, ali se to nije obistinilo. Naprotiv, do izražaja je došla ogromna razlika u kvalitetu dva tima, pa su Atinjani obezbedili planirani prolazak u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, gde ih očekuje derbi sa Ajaksom.

Najistaknutiji pojedinac meča bio je Šveđanin Aleksandar Jeremejef, koji je postigao dva gola. Prvi na pomenutu asistenciju Mladenovića, a drugi u 50. minutu, kada je postavio konačan rezultat utakmice. Da sve ide nizbrdo po Kerkezov tim pokazao je i nesrećni autogol Antonija Udže u 34. minutu utakmice. Tačku na pitanje prolaska, u poslednjim trenucima prvog poluvremena postavio je Đuričić, na dodavanje Danijela Manćinija u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Plasman u treće kolo obezbedio je Serkl Briž, koji je na svom terenu savladao Kilmarnok sa 1:0 i prošao dalje ukupnim rezultatom 2:1.

Rijeka je golom Dejana Petrovića iz 12. minuta slomila rumunsku Hunedoaru i minimalnim rezultatom (1:0) izborila narednu fazu takmičenja. Ipak, sve je moglo da bude drugačije da je jedanesterac u 76. minutu uspeo da iskoristi Sergiju Bus.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE – 2. KOLO (REVANŠI)

Elfsborg - Šerif 2:0 (1:0), prvi meč: 1:0