Mateus (©Reuters)

Sportingu samo titula u mislima, štoperi kao amateri protiv Maritima (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 11.01.21. | 23:42

Veliko iznenađenje u portugalskom Kupu

Sporting iz Lisabona 18 puta bio je šampion Portugala, ali poslednja titula na stadion "Žoze Alvalade" stigla je još 2002. godine. Kup Portugala Lavovi su osvojili jednom manje, ali u poslednjih pet godina dvaput. Stoga, večerašnji poraz zeleno-belih u osmini finala manje bitnog takmičenja možda i nije toliko iznenađenje. Sada igrači Emanuela Fera mogu da se posvete samo jednom cilju, pošto su prethodno eliminisani i od LASK-a u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pa ove sezone nemaju dodatne obaveze na međunarodnoj sceni.

Videćemo, doduše, kako će navijači Sportinga reagovati na poraz od sedmoplasiranog tima Primeire - Maritima, koji je kao domaćin slavio 2:0 i naneo gostima prvi poraz ove sezone još od pomenutog duela sa Austrijancima.

Poput amatera delovali su defanzivci gostiju kod oba gola. Posebno u 68. minutu, kada je Rodrigo Pinjo krunisao dodavanje Bamboka, posle sjajnog driblinga kojim se oslobodio čuvara. Naivni su bili gostujući defanzivci i u 79. minutu na akciju domaćih iz kornera, a to je kaznio Leo Andrade.

Maritimo sada u četvrtfinalu čeka pobednika duela Rio Ave - Eštoril.