Spomenar Lazara Markovića: Baloteli propustio trening jer je išao po psa na aerodrom, Oblak je bio deo srpske mafije, Džerard nas vodao po restoranima

Vreme čitanja: 4min | uto. 04.02.20. | 14:38

Partizanov fudbaler se podsetio nekih anegdota uz dosadašnje karijere

Od Partizana do Liverpula, pa nazad.  Od prvog profesionalnog ugovora sa crno-belima 2011. Lazar Marković je promenio je čak osam klubova i pet država. Prilično bogat CV za nekoga ko za mesec dana treba da napuni tek 26 godina. I baš zato je ruski MatchTV.ru požurio da tokom priprema o Beleku obavi intervju sa krilnim fudbalerom crno-belih, koji u timu Sava Miloševića pokušava da oživi karijeru zaspalu zbog čestih problema sa povredama.

Imao je Marković šta da kaže. Kako i ne bi kad je delio svlačionicu i sa živopisnim likovima poput Marija Balotelija ili Liverpulove legende Stivena Džerarda,

Izabrane vesti

Ali da se vratimo prvo na početak inostrane karijere, na jun 2013, kad je kao 19-godišnjak popularni Markec krenuo za Benfiku…
Brat je tada takođe prešao u Benfiku, dok su se naši roditelji nešto kasnije preselili u Lisabon. U to vreme je u klubu bilo osam ili devet Srba – Nemanja Matić, Filip Đuričić, Miralem Sulejmani i drugi... Zvali su nas 'srpska mafija' pošto smo uvek bili zajedno… I Jan Oblak je bio deo ganga, Slovenac je, ali priča dobro srpski. Pitajte ga kakve je golove primao na treninzima”, počinje Marković u opširnom intervjuu za MatchTV.ru

Pamtiće srpski fudbaler i polufinale Lige Evrope 2013/14 protiv Juventusa kada mu je sudija Mark Klatenburg pokazao direktan crveni karton nakon navodnog sukoba sa Mirkom Vučinićem. Zbog suspenzije je propustio finale sa Seviljom (španski tim osvojio titulu nakon penala).
Užasno sam se osećao, dve-tri nedelje nisam mogao da se oporavim. Nisam bio u depresiji, ali mi je bilo teško. Sve zbog sudijske greške. Nažalost, tada nije bilo VAR tehnologije. Ali, u isto vreme sam bio srećan pošto smo stigli do finala. Pomešana osećanja, ne postoje reči kojima bih to opisao. Imali smo dobru godinu u Benfiki“.

Sledeća stanica bio je Liverpul. Tamo već nije bilo tako dobro, iako Redsi, oduševljeni partijama Markovića, misu žalili novac da ga dovedu. Izdvojio je Liverpul tada 25.000.000 evra, a Srbin se nije dvoumio kada je dobio poziv.
Ni sekunde nisam razmišljao, kada Liverpul zove ne možeš da kažeš ne. Iako je bilo previše rano za mene da pređem u tako veliki klub“, istakao je Marković i pojasnio  da je imao problem i sa jezikom.
Bio sam klinac koji skoro pa da nije ni znao engleski. Pogotovo što u Liverpulu pričaju drugačije. Međutim sve je započelo kako treba. U tako velikom klubu ne zanimaju vas problemi, samo želite da igrate i date sve od sebe. Mogu da kažem da grad nije baš prijatan za život. Konstantno pada kiša. Ali stvarno ne brinete o tome, jer igrate u jednom od najboljih klubova na svetu. Uživao sam“.

Legendarni fudbaler Liverpula, a sadašnji trener Rendžersa, Stiven Džerard, tada je bio kapiten tima i predstavljao je pravu ikonu, ne samo kluba, već i celog engleskog fudbala. Imao je Marković mnogo lepih reči za njega...
Stivi Dži je uvek bio uz mene, mada sam ja naravno najviše vremena zbog jezika provodio sa Dejanom Lovrenom. Stiven je stvorio tradiciju po kojoj se ceo tim okupljao svake sedmice u različitim restoranima. Tim-bilding. Svi igrači, 25 ljudi ukupno. Mnogo mi je pomogao, ne samo zbog saveta na terenu, već i u svakodnevnom životu. Predlagao mi je neka mesta koja treba da obiđem u gradu“, rekao je krilni fudbaler Partizana.

Nažalost, u konkurenciji asova kakvi su Rahim Sterling i Filipe Kutinjo srpski internacionalac baš i nije mogao do minuta. Ali uspomene su ostale. I na njih dvojicu i na Brendana Rodžersa koji ga je doveo na Enfild. I naravno, na Marija Balotelija
Rekao bih da je najluđi fudbaler koga sam sreo. U pozitivnom smislu, naravno. Jednom je propustio trening zato što je morao da ide na aerodrom kako bi pokupio psa. Mada, ko zna zašto je stvarno propustio trening. Treneru je rekao da je zbog osa“.

Mora da je šef bio besan?
Ma ne, ne, ne… Za Marija je to bilo sasvim normalno”.

Mesec dana pre nego što će Jirgen Klop postati trener Liverpula (oktobar 2015.) Marković je otišao na pozajmicu u Fenerbahče. Kada je završio sezonu u Turskoj vratio se u Liverpul, gde je prošao pripreme pod vođstvom nemačkog stručnjaka.
Prošao sam pripreme, otišao na turneju po SAD i Aziji, ali nažalost kod njega nisam dobio priliku. Zaista smo radili mnogo zajedno, ali…”.

Nema Marković dilemu oko toga šta mu se najviše dopada kod Klopa.
Ponašanje i karakter. Saradnici takođe, okružen je divnim ljudima. On je sjajan čovek i svakodnevno pokazuje da je pravi profesionalac“.

Nedavno je Željko Buvač, dugogodišnji Klopov pomoćnik, postao sportski direktor Dinama iz Moskve, a Marković ga pamti kao vrsnog poznavaoca fudbala.
Naravno da ga se sećam. On je jedan od najboljih taktičara na svetu. Video sam mnoge, ali on je stvarno na vrhu”.

Bez obzira na to što već duže vreme nije igrač Liverpula, Marković navija za Redse i često prati njihove utakmice. Ove sezone i on će se radovati tituli. Uveren je.
Sigurno će osvojiti tiulu. Nisam očekivao ovoliku razliku (plus 22 boda u odnosu na Siti, prim.aut), ali sam očekivao da budu prvi nakon osvajanja Lige šampiona. Mohamed Salah, Sadio Mane i Roberto Firmino čine trenutno najbolji trio na svetu”.

Toliko o prošlosti, a šta budućnost nosi za Markeca?
Možda se opet vratim u Evropu. Možda ostanem u Srbiji. Ko zna, možda i dođem kod vas u Rusiju, mi smo kao braća. Sve je moguće”, završava Marković.

(FOTO: partizan.rs, Reuters)


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara