Spektakl u Leskovcu uz osam golova: Kahvić ponovo rešetao, OFK gleda sa vrha Mozzart Bet Prve Srbije

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.09.23. | 21:17

Grafičaru nisu pomogla ni dva gola Andrije Maksimovića – 2:2

Kakav spektakl u Leskovcu! Otovrila je Dubočica nov stadion protiv Novog Sada, ali večerašnji duel na jugu Srbije sa OFK Beogradom dugo će se prepričavati. Sigurno smo dobili meč koji će biti kandidat za utakmicu godine u Mozzart Bet Prvoj Ligi Srbije.

Na kraju je OFK Beograd slavio sa 5:3 i učvrstio se na liderskoj poziciji, potvrdivši da je glavni favorit za ulazak u elitu. Blista OFK Beograd na početku sezone, a briljira Aleksandar Kahvić. Zvezdin đak, pristigao iz Makabija iz Haife, nastavio je da  teroriše rivale u drugom ranku takmičenja. I na stadionu u Leskovcu momak iz Republike Srpske je postigao het-trik. Drugi u sezoni, ukupno osam golova u prvih pet utakmica.

Upisali su se još Jovan i Nikola Mituljikić, ali svaka čast i Dubočici. Imao je tim iz Leskovca dva gola manjaka već posle četiri minuta. Ubrzo su ostali sa igračem manje, ali su odbijali da umru. Smanjili su prednost Romantičara u 32. minutu, postom stigli do izjednačenja. Ali nisu mogli protiv klase Nikole Mituljikića.

Stalno su bili u zaostatku domaćini, na kraju su pružiliruku boljem.

Vrlo zanimljiv meč odigran je u Novom Sadu. Nije uspeo Grafičar na trećem vezanom meču da stigne do pobede. Kanarinci su se mučili čitav meč, ali su preko Furtule poveli, potom i u finišu prvog poluvremena stigli do konačnih 2:2.

Ponovo je blistao Zvezin Mesi Andrija Maksimović, koji na kontu već ima pet golova.