Kvinsi Promes (Foto: AFP)

Spartak sa kamatom naplatio Zenitu za poraze u prvenstvu i Superkupu

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.09.22. | 22:15

Moskovljani dodali gas u finišu meča i do nogu potukli šampiona Rusije

Već dva puta su se Spartak i Zenit od početka sezone. Prvo u Superkupu, potom i u prvenstvu, i oba puta je šampion Rusije iz duela izlazio kao pobednik. Večeras je grupnoj fazi Kupa Rusije svojih pet minuta dočekao moskovskim tim i sa kamatom naplatio rivalu iz Sankt Peterburga za nanešenu bol u prethodna dva meča – 3:0 (0:0).

Ne ide Spartaku najbolje na startu šampionata, posle deset kola zaostaje velikih sedam bodova za Zenitom, ali mu zato u Kupu ide odlično. Posle tri odigrane runde grupne faze, Spartak ima stopostotan učinak i drži lidersku poziciju uz gol-razliku 7:0.

Mogla je, ruku na srce, večeras da se po prvi put zatrese mreža Moskovljana u Kupu. Iako bi neko samo pogledom na rezultat rekao da Zenit previše ne zanima ovo takmičenje, Sergej Semak je na teren od samog starta poslao šestoricu Brazilaca među kojima su bili i Malkom, Vendel, Daglas Santoš i Rodrigo, standardni članovi startne postave.

Zenit je u uvodnih sat vremena bio konkretniji, krajem prvog i početkom drugog dela pogodio po stativu, ali je Semak sredinom drugog poluvremena izvršio četiri izmene kako bi najbitnije igrače odmorio za naredni duel u prvenstvu protiv Rostova, prvog pratioca.

Očigledno je ta odluka imala veliki uticaj na dešavanja na terenu, Kvinsi Promes je ubrzo nakon pomenutih izmena, u 79. minutu, načeo šampiona Rusije, Aleksander Soboljev je sedam minuta kasnije duplirao prednost, da bi holandski napadač u dubokoj nadoknadi svojim drugim pogotkom na meču stavio tačku.