Šok u Kupu kralja: Debitovao Šaponjić, Atletiko ispao od trećeligaša! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 23.01.20. | 23:50

Madriđani eliminisani od Kultural Leonese

Mučili su se Barselona i Valensija, od niželigaša su ispali prvoligaši Majorka, Selta, Valkjadolid, ali najveće iznenađenje u šesanestini finala španskog Kupa kralja je večeras viđeno u Leonu.

Domaći trećeligaš Kultural Leonesa je pobedom od 2:1 posle produžetaka izbacio favorizovani Atletiko Madrid i plasirao se u osminu finala. Odavno se Simeoneovom timu nije desila ovakva blamaža u Kupu kralja. Prethodnih godina su uglavnom ispadali od prvoligaša ili sebi ravnih, a poslednji put su nešto slično doživeli pre devet godina kada ih je eliminisao Albasete.

Večeras je Kultural Leonesa pokazala lavovsko srce u skladu sa imenom kluba i eliminisala favorizovane Madriđane. Ne može se reći da je Čolo Simeone potcenio domaćina. Iako je startovao sa nekim rezervama poput golmana Adana, bekova Arijasa i Snačeza, igrali su i standardni prvotimci Felipe, Ermoso, Saul, Erera, Ljorente, Vitolo, Korea i Žoao Feliks. Ipak, Kultural Leonesa je pokazala iskoristila šanse i zahvaljujući ogromnoj požrtvovanosti i sjanom golmanu Žifaru oborila na pleća velikana iz Madrida.

Bio je Ateltiko bolji rival, Vitolo je imao stršanu šansu na poečtku, pretio je i Erera, a domaći se branili i čekali šansu. Žoao Feliks je podelio nekoliko sjajnih lopti, jednu i na početku drugog poluvremena za Vitola, ali je opet Žifar bio fenomenalan u situaciji “jedan na jedan”.

Simeone je sredinom drugog poluvremena dao šansi i našem Ivanu Šaponjiću da debituje u dresu Ateltika, uveo ga umesto Vitola, a već posle dva minuta od ulaska novog napadača je Korea doneo vođstvo Jorgandžijama. Pobegao je odbrani domaćih i rutinski pogodio.

Ipak, domaći se nisu predavali i izjednačili su u 84. minutu posle serije intervencija odbrane gostiju. Kastaneda je bio strelac i meč je ušao u produžetke.

I u produžecima je Atletiko imao šanse da reši meč, ispromašivao se, Žifar je sjajno branio, a onda je sevnula kontra koju je Benito krunisao golom iz voleja. Ispostaviće se, za pobedu….

Kultural Leonesa je klub koji je u ovom veku uglavnom igrao u trećeligaškom rangu španskog fudbala, dve sezone u četvrtoligaškom, a jedanu u drugoligaškom. Samo jednom u istoriji je bio prvoligaš. U sezoni 1955/56.

Klub je pre četiri godine kupila katarska Aspajr akademija koja je istovremeno i partner engleskog Lidsa, pa su se tako neki mladi igrači jorkširskog kluba razvijali u Kulutral Leonesi. Ove sezone je španskom timu dobro krenulo u trećeligaškom rangu,  drugi su u svojoj ligi i bore se sa liderom Logronjesom za ulazak u Segundu. Nedavno se pominjalo da žele srpske napadače Dejana Lekića i Stefana Šćepovića ove zime kao pojačanja ua ulazaka u Segundu, ali od toga nije bilo ništa. Sada su napravili senzaciju u Kupu kralja. Pre Atletika su eliminisali i drugoligaša Uesku.