Smolov pokazao klasu, Jokanovićev tanak start (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.07.22. | 20:58

Dinamo igrao nerešeno sa Rostovom - 1:1

Očekivalo se da moskovski Dinamo, predvođen novim trenerom Slavišom Jokanovićem, autoritativno startuje u ruskom prvenstvu. Možda i najavi borbu za sam vrh tabele. Međutim, srpski stručnjak neće po dobrom pamtiti premijeru u Premijer ligi. Dinamo je, posle vrlo neubedljive partije, remizirao sa Rosovom - 1:1.

Imao je Jokanovićev tim sve u svojim rukama. Međutim, nepošteno bi bilo da je Rostov ostao kratkih rukava. Imali su gosti veći posed, inicijativu i većem delu meča, više inspirisanih pojedinaca. Dinamo je odigrao vrlo skromnu partiju, podbacio je hrvatski internacionalac Nikola Moro.

Nije vredelo Jokanoviću ni što je sjajni reprezentativac Rusije Fedor Smolov demonstrirao klasu. Igrao se 15. minut kada je sjajni napadač Dinama po levoj strani promašao odbranu Rosov. Lažnjakom je izbacio poslednjeg od trojice čuvara i omogućio Grulevu laku realizaciju.

Bolji početak Dinamo nije mogao da zamisli. Međutim, Rostov je tek tada počeo da igra. Međutim, Dinamo je primio gol na jako jeftin način. Očajno su branili prekid Jokanovićevi momci sredinom drugog poluvremena. Ostao je sam na pet metara Nikolaj Komilčenko i glavom pogodio mrežu.

Malo iznenađenje je viđeno i u Krasnodaru. Domaćin je i pored ranog preokreta osvojio samo bod protiv novog premijerligaša Fakela (2:2).

RUSIJA 1 – 1. KOLO

Himki - Zenit 1:1 (0:1)