Mohamed Salah (Reuters)

Slot nije Klop, ali Liverpulove navike i junaci su isti

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.08.24. | 19:33

Još jedna pobeda bez primljenog gola

Iako je biti trener Liverpula čast i privilegija, mnoge stratege širom sveta bi bilo strah da uskoče na klupu Redsa odmah posle trenerske ere Jirgena Klopa. Holanđanin Arne Slot nije bio tog stava, oberučke je prihvatio posao na Enfildu ovog leta i dobro krenuo. Ne pametuje mnogo, nije menjao Klopov tim i nastavio je njegovim stazama.

Nije to baš fudbalski rokenrol kao kod Klopa, ali Redsi pobeđuju bez problema. U prvom kolu su slavili u 2:0 u Ipsviču, a danas identičnim rezultatom protiv Brentforda počastili Slota i na premijerligaškom debiju na Enfildu.

Slot je izveo isti tim kao prošle nedelje. Opet je Žota startovao kao centarfor, opet je Gravenberh igrao uz Makalistera na sredini i opet je to delovalo kontrolisano kao na Portman Roudu. Jedna kontra je bila dovoljna… To se nije promenilo u odnosu na Klopovu eru. Liverpul je ubitačan u tranziciji.

Domaćin je desetak minuta čekao rivala, a onda mu zadao fatalan udarac posle kornera u svom šesnaestercu. Konate je izbio loptu, Žota izvukao kontru i lansirao u šansu Luisa Dijasa koji je načeo goste. Od tada je Liverpul kontrolisao rezultat i situaciju na terenu. Salah je na početku drugog poluvremena mogao sve da reši ali je Fleken odbranio. Taman kada se Brentford malo otvorio i počeo da preti, Salah je prelomio utakmicu. Visoki presing je odradio svoje. Soboslaj, Makalister i Dijas su sve brzo odradili, u sjajnoj šansi se našao Egipćanin i ovoga puta nije pogrešio.

Liverpul je rutinski priveo meč kraju i zadržao stopostoitan učinak na početku sezone. Bez primljenog gola. Dobra uvertira za derbi gostovanje na Old Trafordu narednog vikenda. Slot nije Klop ali Liverpul to ne oseća i zadržao je stare navike i oslanja se na iste junake.