Slavko Perović gura Dinamo u plej-of

Vreme čitanja: 1min | sre. 04.12.19. | 22:19

Tim iz Bukurešta ubedljivo slavio uz gol srpskog internacionalca – 4:1

Možda ćemo ove sezone veliki derbi Bukurešta gledati i u plej-ofu rumunske lige. Dinamo je na dobrom putu da se vrati u društvo najboljih klubova Rumunije. Popularni Psi su još na početku, ali plasman u prvih šest više ne izgleda tako daleko. Dinamo je večeras lako slavio protiv Čindija iz Targovišta i stigao do sedme pozicije tamošnjeg prvenstva – 4:1.

Furiozno je Dinamo odigrao nastavak. Posle prvih 45 minuta bilo je 1:1, ali je u nastavku domaćin dodao gas i zasluženo stigao do nova tri boda. Seriju je nastavio i nekadašnji napadač Crvene zvezde Slavko Perović. On je postigao treći gol za Dinamo, ovog puta sa bele tačke. Rođeni Kragujevčanin je na taj način stigao do kote od šest postignutih pogodaka u prethodnih devet mečeva u svim takmičenjima.

Dinamo je u poslednja četiri kola osvojio osam bodova, tako da sam optimizmom može da gleda u nastavak sezone.

Šampion Kluž se učvrstio na prvom mestu. Lider rumunskog prvenstva je slavio teže nego što se očekivalo protiv Sepsija (1:0). Jedini gol postigao je Vinisijus u 86. minutu.