Skudeto još nije rešen! Napoli se povampirio i dao veštačko disanje Interu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.20. | 22:42

Ekipa Đenara Gatuza slavila golovima Zjelinskog i Insinjea, dok je jedini pogodak za Staru damu postigao Kristijano Ronaldo - 2:1

Borba za "skudeto" još uvek nije rešena. Za to je zaslužan Napoli, koji je savladao Juventus na San Paolu i dao veštačko disanje Interu - 2:1 (0:0) Nerazuri su se tako u ovom kolu dodatno približii lideru, iako su kiksnuli protiv Kaljarija, pa sada imaju tri boda zaostatka za Starom damom.

Napoli je u prilično tvrdom okršaju slavio golovima Pjotra Zjelinskog i Lorenca Insinjea, dok je jedini pogodak za Staru damu postigao Kristijano Ronaldo. Poljak je odlično reagovao u 63. minutu nakon snažnog udarca Insinjea i odbijenu loptu Ščensnog poslao u mrežu gostiju, dok je omaleni miljenik domaće publike efektnim udarcem iz voleja u 87. minutu postavio konačan rezultat utakmice. Ronaldo je gol za goste dao u 90. minutu, kada je na odličan način iskoristio ubačenu loptu Bentakura.

Čini se da su igrači Napolija konačno usvojili zahteve Đenara Gatuza. To se naziralo u pobedi nad Lacijem u kupu, a postalo je više nego jasno ove večeri. Napolitanci su odigrali pametno. Orjentisali su se na to da osujete svaki pokušaj Juventusa, a onda stpljivo sačekaju svoje prilike da dođu do pobede. Gosti su se trgli posle gola Ronalda, ali je bilo prekasno za potpuni povratak. Jedino što su uspeli bio je udarac Kvadrada iz daljine, koji je uspeo odbani Aleks Merert.

Napoli je prekinuo niz od tri uzastopna poraza u Seriji A i sad ima četiri boda manje od Kaljarija i poslednjeg mesta koje vodi u evropska takmičenja.

Breša – Milan 0:1 (0:0)